SON DAKİKA
hava
Google News

Egeli araştırmacılar “TÜBİTAK ARDEB 1001” programı konusunda bilgilendirdi

Ege Üniversitesinde, EBİLTEM ve Ege Teknopark iş birliğiyle “TUBİTAK ARDEB-1001 Bilgilendirme Günü” aktifliği düzenlendi. EÜ EBİLTEM Proje Dayanak Uzmanı Sercan Ertaş’ın ARDEB 1001 Programının 2024 yılı birinci periyot daveti hakkında iştirakçileri bilgilendirdiği aktifliğe Ege Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri katıldı.

Son Güncelleme :

26 Şubat 2024 - 12:20

/ 93 views kez okundu.
Egeli araştırmacılar “TÜBİTAK ARDEB 1001” programı konusunda bilgilendirdi


Ege Üniversitesinde, EBİLTEM ve Ege Teknopark iş birliğiyle “TUBİTAK ARDEB-1001 Bilgilendirme Günü” aktifliği düzenlendi. EÜ EBİLTEM Proje Takviye Uzmanı Sercan Ertaş’ın ARDEB 1001 Programının 2024 yılı birinci devir daveti hakkında iştirakçileri bilgilendirdiği aktifliğe Ege Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri katıldı.

Konuşmasında ARDEB 1001 programının emelini anlatan EÜ EBİLTEM Proje Takviye Uzmanı Sercan Ertaş, “Bu programın gayesi yeni bilgiler üretilmesi, bilimsel yorumların yapılması ve bilimsel asıllara uygun olan projelerin desteklenmesidir. Üniversitemizin dış projelerinin gelişimine ışık tutacağı inancı ile hazırladığımız programımızın muvaffakiyet ile gerçekleşmesini temenni ediyoruz” dedi.

Programa dahil yeniliklerden bahseden Sercan Ertaş, projeye dayanak üst limitinin 1 milyon 650 bin lira olduğunu, bu üst limitin dışında proje teşvik ikramiyesi ve kurum payı hissesinin da yer aldığını belirtti. Ayrıyeten lisans ve lisansüstü öğrencileri ile doktora sonrası araştırmacıların bursiyer olarak projelerde vazife alabileceğini de ekleyerek, ödemelerin bursiyerlerin niteliğine nazaran aylık olarak 4 bin ila 27 bin lira aralığında olduğunu söz etti.

ARDEB 1001 proje bütçesi oluşturtulması konusunda püf noktaları da anlatan Ertaş, konuşmasının sonunda iştirakçilerden gelen soruları yanıtladı. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis