SON DAKİKA
hava
Google News

EGEKAF 24’e Ege Üniversitesi damga vurdu

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi uyumunda, Pamukkale Üniversitesi mesken sahipliğinde, 14 üniversitenin paydaşlığı ile gerçekleştirilen EGEKAF 24’e Ege Üniversitesi damgasını vurdu. Fuara yüzlerce akademisyen ve binlerce öğrenci ile katılan Ege Üniversitesi, paydaş üniversiteler ortasında en yüksek iştirak oranına sahip üniversite oldu.

Son Güncelleme :

24 Şubat 2024 - 12:12

/ 92 views kez okundu.
EGEKAF 24’e Ege Üniversitesi damga vurdu


Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi uyumunda, Pamukkale Üniversitesi konut sahipliğinde, 14 üniversitenin paydaşlığı ile gerçekleştirilen EGEKAF 24’e Ege Üniversitesi damgasını vurdu. Fuara yüzlerce akademisyen ve binlerce öğrenci ile katılan Ege Üniversitesi, paydaş üniversiteler ortasında en yüksek iştirak oranına sahip üniversite oldu.

Hem öğrenciler hem de öbür paydaşlar ismine verimli bir fuarı geride bıraktıklarını tabir eden Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Ege Üniversitesi olarak öğrencilerimiz ve mezunlarımızın kesimle buluşmalarına büyük değer veriyoruz. Bu sebeple öğrencilerimize gerekli ulaşım dayanağını sağlayarak fuara en ağır öğrenci iştiraki gösteren paydaş üniversite olduk. Öğrenci odaklı bir araştırma üniversitesi olarak öğrencilerimizin meslek gelişimlerini destekleyecek faaliyetler her vakit önceliklilerimizden birisi oldu. Öğrencilerin mesleklerini destekleme konusunda ödüllü bir üniversite olarak, en fazla meslek aktifliği yapan üniversiteler ortasında tepede yer alıyoruz. Her yıl 2 binin üzerinde meslek aktifliği ile öğrenci ve mezunlarımızı iş dünyası ile buluşturuyoruz. Öğrencilerimiz ve öbür paydaşlar ismine verimli geçen EGEKAF 24’e konut sahipliği yapan Pamukkale Üniversitesine ve dayanak veren tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 “Yetenek Her Yerde” teması ile düzenlenen EGEKAF 24’ün öğrenciler ve bölüm temsilcilerini bir ortaya getirdiğini belirten Ege Üniversitesi Meslek Planlama ve Muvaffakiyet Koordinatörü Öğr. Gör. Ebru Kalyoncu, “Firmalar, gereksinim duydukları durumlar için uygun öğrencileri tanıma bahtı, öğrenciler ise iş ve staj imkanı buldular. Fuar sürecinde öğrencilerimiz ve mezunlarımız; kamu, özel bölüm ve sivil toplum kuruluşlarından çok bedelli isimler ile bir ortaya geldiler.  Panel ve söyleşilere iştirak gösterdiler. Düzenlenen yarışlarda keyifli vakit geçirdiler ve satranç müsabakasında birinci olarak Üniversitemizi muvaffakiyetle temsil ettiler. Fuarın ikinci gününde Copeira topluluğumuzun gösterisi iştirakçiler tarafından ağır ilgi gördü. İki gün boyunca standımız tüm iştirakçiler tarafından ağır ilgi ile karşılandı” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis