SON DAKİKA
hava
Google News

Dardanel Dubai Gulfood Fuarı’nda yeni işbirliklerine imza attı

Dardanel, dünyanın en kıymetli besin ve içecek tedarik fuarlarından biri olan Dubai Gulfood 2024’de yer aldı. 19-23 Şubat tarihlerinde Dubai’de gerçekleştirilen fuar memleketler arası alanda besin bölümündeki aktörlerin yeni eser ve trendlerini sergilemesine imkan sağlayarak, toptan ve perakende alanında global yeni iş fırsatları yakalamasında kıymetli rol oynuyor. 

Son Güncelleme :

23 Şubat 2024 - 18:12

/ 88 views kez okundu.
Dardanel Dubai Gulfood Fuarı’nda yeni işbirliklerine imza attı


Dardanel, dünyanın en değerli besin ve içecek tedarik fuarlarından biri olan Dubai Gulfood 2024’de yer aldı. 19-23 Şubat tarihlerinde Dubai’de gerçekleştirilen fuar milletlerarası alanda besin dalındaki aktörlerin yeni eser ve trendlerini sergilemesine imkan sağlayarak, toptan ve perakende alanında global yeni iş fırsatları yakalamasında kıymetli rol oynuyor. 

Dardanel Kurucusu ve İdare Şurası Lideri Niyazi Önen, Dardanel Grubu’nu ihracatla büyütmeye devam edeceklerini söyleyerek “Sektörün yenilikleriyle buluştuğumuz ve işbirliği imkanları elde ettiğimiz bir fuar süreci geçirdik. Dardanel ve Kallimanis markalarımızla katıldığımız fuarda beklentimizin üzerinde bir ilgiyle karşılaştık.  Verimli geçen fuarın akabinde Kallimanis eserlerimize Körfez bölgesinden de ulaşılabilecek. Dardanel olarak 2024 yılında ciromuzun 400 milyon dolar üzerinde olmasını hedefliyoruz. İhracatın da toplam ciromuz içerisindeki hissesinin yüzde 15 olmasını bekliyoruz. Gayelerimizi ihracat ile dolar bazında büyüme olarak belirledik. 38 ülkeye ihracat yapıyoruz. Kendi markalarımızla global manada ihracatımızı artırmak için yeni coğrafyalara ulaşacağımız projeler geliştiriyor, fırsatları değerlendiriyoruz”dedi. 

Yatırımlarımız Yenilikçi ve İnovatif

Dardanel Kurucusu ve İdare Şurası Lideri Niyazi Önen, “Dardanel olarak sürdürülebilir pazarlama çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Yarım asra yaklaşan tarihimizde 8 kategoride onlarca marka ve eser çeşidimizle yurtiçinde ve yurtdışında faaliyet gösteriyoruz. Yatırımlarımız, yenilikçi ve inovatif eser çeşitliliğini önceleyen idare anlayışımız, milletlerarası alanda kurduğumuz işbirliklerinin sürdürülebilirliğine verdiğimiz değer Dardanel olarak her sene ihracat coğrafyamızın ve milletlerarası tedarikçilerimizin genişlemesinde en değerli faktörler oldu.” diye konuştu.  

Dünya Genelinde Sağlıklı ve Yenilikçi Besin Talebi Artıyor

 

Dünya genelinde sağlıklı ve yenilikçi besin eserlerine talebin artarak devam ettiğini tabir eden Önen, “Sektör tüketim gereksinimi ve potansiyeline nazaran daima bir değişim içinde. Milletlerarası kriterlerde üretilmiş besine olan talep sağlıklı deniz eserlerine olan gereksiniminde artmasına sebep oluyor. Biz de dalımızdaki gelişmeleri, dünya tüketim alışkanlıklarını yakından takip ediyoruz. Sürdürülebilir büyümemizin devamı ve talepleri karşılamak için memleketler arası alanda işbirliklerimizi geliştiriyoruz. Dubai GulFood fuarı kesim profesyonellerini bir ortaya getiren değerli bir memleketler arası aktiflik. Dardanel Gurubunda yer alan tüm markalarımızla Gulfood’da yerimizi aldık. Yunanistan’daki yatırımımız olan  Kallimanis eserleri de artık Körfez bölgesinde bulunabilecek. Distribütörlük mutabakatının imzalanmasıyla Kallimanis eserleri de marketlerde bulunabilecek. Bu manada dünya genelinde kabul görmüş Dubai Gulfood üzere etkinlikler hem markalarımızın memleketler arası pazarlamasını gerçekleştirmemizde hem de toptan ve perakende alanında işbirliği yapabileceğimiz dal profesyonelleri ile bir ortaya gelmemizde kıymetli rol oynuyor” dedi.     

 

Katma Bedelli Eser Üretmek için Ar-Ge ve İnovasyon Şart

Ar-ge ve inovasyona verdikleri ehemmiyetten bahseden Niyazi Önen, “ Bizim için katma pahalı eser üretmek çok değerli. Katma bedelli eser üretebilmek için uygulamada yenilikçi ve vizyon sahibi olmanız gerekiyor. Vizyonunuzu ortaya koyabilmenin yolu araştırma, geliştirme ve yenilikçilikten geçiyor. Bu sayede şirket olarak tüketicinin gereksinim ve damak zevklerine nazaran ürettiğiniz yenilikçi lezzetler yaptığınız işte her vakit öncü ve genç bir firma olarak kalmanızı sağlıyor. Marka olarak katma kıymetli eser çeşitliliğinizi ne kadar artırırsanız farklı damak zevklerine sahip olan coğrafyalarda o kadar çok tüketiciye ulaşırsınız.” değerlendirmesinde bulundu.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YORUM ALANI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER

marsbahis