Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye SİHA yanıtı: Vakti geldiğinde gereği yapılacak - Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Trcanlihaber.com
SON DAKİKA
hava
Google News

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ABD’ye SİHA yanıtı: Vakti geldiğinde gereği yapılacak

Son Güncelleme :

10 Ekim 2023 - 8:12

/ 74 views kez okundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ABD’ye SİHA yanıtı: Vakti geldiğinde gereği yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye’de terör örgütü hedeflerini vuran SİHA’nın ABD tarafından düşürülmesiyle ilgili, “Olay milli hafızamıza kaydedilmiştir ve vakti saati geldiğinde gereği muhakkak yapılacaktır” dedi.

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Bu videoyu izlemek için lütfen JavaScript’i etkinleştirin

AA & Ensonhaber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında saat 15.00’te toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, yaklaşık 4 saat sürdü.

Kabine toplantısının ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bir basın açıklaması yapıldı.

Türkiye’nin meşru müdafa haklarını kullanmak için Irak ve Suriye’de operasyonlarını sürdürdüğü sırada, Suriye’de kullanılan bir SİHA’nın ABD tarafından düşürülmesine değinen Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“Teröristler dışında kimseye zarar vermedik”

Her operasyonumuzda olduğu gibi, son harekatta da en büyük sorunu, DEAŞ bahanesiyle terör örgütüne destek veren müttefikimizle yaşadık. Bilindiği gibi yıllardır bölgedeki terör örgütleriyle yakın ilişki içinde olan diğer güçlere bir çağrı yapıyoruz: Bu ülkelerden yapacağımız harekatlarda zarar görmemeleri için, bölgedeki askeri ve istihbari unsurlarını teröristlerden uzak tutmalarını istiyoruz. Son harekattan önce de hem dışişleri hem de milli savunma bakanlıklarımız hem de MİT başkanlığımız seviyesinde aynı ikazlarda bulunduk. Adeta ak sütün içindeki ak kılı ayırt etme hassasiyeti içinde teröristler dışında kimseye zarar vermeden bu operasyonu yürüttük.

“Vakti saati geldiğinde gereği muhakkak yapılacaktır”

Buna rağmen, tatsız ve muhataplarımızın ifadesiyle üzüntü verici bir hadisenin yaşanmasını engelleyemedik. Hiç şüphe yok ki bu olay milli hafızamıza kaydedilmiştir ve vakti saati geldiğinde gereği muhakkak yapılacaktır.

Facebook Yorumları
Copyright