"Çoğunluk" standı başkentli sanatseverleri bekliyor - Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Trcanlihaber.com
SON DAKİKA
hava
Google News

“Çoğunluk” standı başkentli sanatseverleri bekliyor

Çankaya Belediyesi, sanatçı Hikmeti Tabiyeci’nin toplumsal medya depresyonuna dikkat çektiği “Çoğunluk” isimli standına mesken sahipliği yapıyor.

Son Güncelleme :

20 Kasım 2023 - 2:00

/ 19 views kez okundu.
“Çoğunluk” standı başkentli sanatseverleri bekliyor


Çankaya Belediyesi, sanatçı Hikmeti Tabiyeci’nin toplumsal medya depresyonuna dikkat çektiği “Çoğunluk” isimli standına mesken sahipliği yapıyor. 17 Kasım tarihinde açılışı yapılan stant, 17 Aralık’a kadar fiyatsız olarak Çankayalıların ziyaretine açık olacak.

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Çankaya Belediyesi, Fikret Otyam Sanat Merkezi’nde farklı bir standa daha konut sahipliği yapıyor. İllüstratör ve Grafik Sanatçısı Hikmeti Tabiyeci tarafından sosyal medya depresyonuna dikkat çekilen “Çoğunluk” standı açıldı. Heykeltıraş Metin Yurdanur, Küratör Şevket Arık, Mimar ve Müze Eğitimci Ali Armağan Daloğlu, Karikatürist Emre Yılmaz, ODTÜ Öğretim Üyesi Sosyolog Dr. Besim Can Zırh ve Oyun Belgeseli İmalcisi Cihan Arcak üzere isimlerin yanı sıra çok sayıda sanatsever katıldığı stant, 17 Aralık’a kadar açık kalacak. Stant iç ve dış yer olmak üzere iki farklı konsept barındırıyor. Standın galeri kısmında illistürasyonlar ve notlar yer alırken dış yerde ise toplumsal medyanın bireye hissettirdiği olumsuz hislerin gömüldüğü bir “Mezarlık” bulunuyor. 

“BEN, ÇALIŞMAK VE ÖYKÜLERİNİZİ BEĞENMEK İÇİN YAŞIYORUM”

Hikmeti Tabiyeci, standa dair “Sergi herkesi ilgilendiriyor. İnsanlık tarihi boyunca daima ayrışmalar olmuş; köylü, kentli, burjuva, proletarya üzere. Bunlarla ilgili daima bir çaba formülü geliştirilebildi. Fakat artık o denli önemli bir ayrışmanın içerisindeyiz ki bir tarafta toplumsal medya yüzünden hayatını çok berbat yaşadığını hissedenler var, bir de güya hayat onlar için varmış üzere davranan küçük bir azınlık var. Benim savım şu, birkaç fenomen dışında bu standa gelip kendinden bir şeyler bulmayan hiç kimse yok. “Mezarlık” kısmında da görüleceği üzere beşerler inkar etseler bile kendilerini ‘kısa’, ‘şişman’ üzere etiketlerle tanımlamaya başladı. Bilhassa toplumsal medya buna sebep oldu. Bence beşerler bu standa geldiği vakit bu yeni çarpıklıkla nasıl çaba edeceğine dair bir fikir edinebilir. Kimsenin konuşmaya tenezzül etmediği derin bir kaygı var. Bu stant bununla ilgileniyor” diye konuştu.

‘Ben, Çalışmak ve Öykülerinizi Beğenmek İçin Yaşıyorum!’ afişiyle duyurulan “Çoğunluk” standı, sanatseverler tarafından 17 Aralık’a kadar haftanın her günü 09.00 – 20.00 saatleri ortasında fiyatsız bir formda ziyaret edebilecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Facebook Yorumları
Copyright