SON DAKİKA
hava
Google News

Capella Logistics, 2024’ü “İntermodal Atılım Yılı” İlan Etti

Lojistik dalının yenilikçi markalarından Capella Logistics, Avrupa Yeşil Mutabakat maksatlarını de baz alarak 2024’ü “intermodal atılım yılı” ilan etti. Capella Logistics CEO’su Aytaç Aykanat, “Toplam taşımalarımız içinde, yüzde 50 olan intermodal hissesini bu sene yüzde 70’e çıkarmayı hedefliyoruz. Bütün yatırımlarımızı bu doğrultuda planlıyor ve yapıyoruz.” dedi. 

Son Güncelleme :

26 Şubat 2024 - 19:00

/ 111 views kez okundu.
Capella Logistics, 2024’ü “İntermodal Atılım Yılı” İlan Etti


Lojistik dalının yenilikçi markalarından Capella Logistics, Avrupa Yeşil Mutabakat gayelerini de baz alarak 2024’ü “intermodal atılım yılı” ilan etti. Capella Logistics CEO’su Aytaç Aykanat, “Toplam taşımalarımız içinde, yüzde 50 olan intermodal hissesini bu sene yüzde 70’e çıkarmayı hedefliyoruz. Bütün yatırımlarımızı bu doğrultuda planlıyor ve yapıyoruz.” dedi. 

Türkiye ile Avrupa ülkeleri ortasında kara yolu ve intermodal taşımalar gerçekleştiren Capella Logistics, Avrupa Yeşil Mutabakat gayeleri ve Yeşil Lojistik uygulamaları kapsamında bu yıl iklim dostu intermodal taşımalara tartı verecek.

Şirketin CEO’su Aytaç Aykanat, Avrupa Yeşil Mutabakat kapsamında Hudutta Karbon Düzenlemesi Düzeneği (SKDM) pilot uygulamasının başladığını hatırlattı. Türkiye’nin ihracatından en büyük hissesi AB ülkelerinin aldığını anımsatan Aykanat, “Dolayısıyla Yeşil Mutabakat’a ahenk, ülkemiz ihracatı açısından büyük ehemmiyet taşıyor, önemli fırsatlar ve riskler barındırıyor. Biz de iklim dostu Yeşil Lojistik uygulamalarına büyük kıymet veriyoruz.” diye konuştu.

“Bütün yatırımlarımızı intermodal odaklı yapıyoruz”

Aykanat, “Toplam taşımalarımız içinde, yüzde 50 olan intermodal hissesini bu sene yüzde 70’e çıkarmayı hedefliyoruz. Bütün yatırımlarımızı bu doğrultuda planlıyor ve yapıyoruz. Araç ve ekipman alırken muhakkak intermodal taşımalara da uyumlu olmasına dikkat ediyoruz.” dedi.

İntermodal nakliyeciliğin düşük emisyon bedellerinin yanı sıra inançlı ve vaktinde teslimat ile maliyet avantajları da sunduğuna dikkati çeken Aykanat, Türkiye’den Avrupa ülkelerine intermodal kapsamında demir yolu ve Ro-Ro çıkışlı nakliyat yaptıklarını, son teslimatları kara yolu ile tamamladıklarını anlattı.

Almanya, Hollanda, Belçika’ya demir yolu; İngiltere, Fransa, İspanya, Portekiz’e Ro-Ro

Aykanat, Almanya, Hollanda ve Belçika’ya ulaşmak için ekseriyetle demir yolu çıkışlı intermodal çizgilerini kullandıklarını, İngiltere, Fransa, İspanya ve Portekiz’e yük taşımak için ise Yalova-Sete Ro-Ro sınırını tercih ettiklerini belirtti.

Aytaç Aykanat, otomotiv yedek modül, alüminyum, dokumacılık, sanayi eserleri, sıhhat, frigo, kimyevi eser, kozmetik ve FMCG başta olmak üzere çabucak her bölümün yükü, özel donanımlı araç ve ekipmanlarla taşıdıklarını da kelamlarına ekledi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YORUM ALANI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER

marsbahis