SON DAKİKA
hava
Google News

Çankaya’da Emek Emek Paklık

Çankaya Belediyesi, ilçenin tüm mahallelerinde gece gündüz demeden paklık yapıyor. Belediye, 925 işçi ve 125 araç ile Çankaya’nın her karışını emek emek temizliyor.

Son Güncelleme :

14 Şubat 2024 - 10:24

/ 32 views kez okundu.
Çankaya’da Emek Emek Paklık


Çankaya Belediyesi, ilçenin tüm mahallelerinde gece gündüz demeden paklık yapıyor. Belediye, 925 işçi ve 125 araç ile Çankaya’nın her karışını emek emek temizliyor.

 

Türkiye’nin en büyük ilçe belediyelerinden Çankaya’da, sağlıklı bir kent için gecesini gündüzüne katan Çankaya Belediyesi paklık çalışanı, ilçenin her karışında 7/24 paklık yapıyor. Belediye, paklık çalışmalarında 125 araç 925 işçi ile vazife yapıyor.

 

ÇÖPLERİ ÇIKARMA SAATİ DEĞER TAŞIYOR

Mühye bölgesindeki paklık yerleşkesinde yer alan araçlar akşam 21.00 prestijiyle hareket ederek ilçenin dört bir yanına dağılıyor. Çöp konteynırlarını trafik yoğunluğunun en az olduğu vakitlerde boşaltan takımlar, vatandaşlara da kolaylık sağlıyor. Etraf sıhhati için vatandaşların evsel atıklarını 21.00’de çıkarmaları değer taşıyor.  

 

HAFTANIN HER GÜNÜ 24 SAAT TEMİZLİK

Konteynerleri ve etraflarını yıkayarak hijyen sağlayan paklık takımları, kolay kullanımlı kompozit çöp torbalarını da sıklıkla değiştiriyor. Belediye grupları, mesken eşyası ve budama artıklarını da plan dahilinde topluyor. Kent merkezinde gece gündüz aralıksız çalışma yapan takımlar vakitsiz bırakılan çöpleri ise küçük çöp otomobilleriyle topluyor.

 

MOBİL JET YIKAMA VAZİFE BAŞINDA

İlçe genelindeki çöp toplama ve sokak paklığı çalışmalarını nizamlı olarak sürdüren Çankaya Belediyesi, toplu temizlikle sağlıklı bir kent ortamı oluşturmak için çalışıyor. Vatandaşların sağlıklı ortamlarda alışveriş yapmaları maksadıyla pazar yerlerinde yürütülen paklık ve dezenfekte çalışmaları da bölgenin ve pazarın durumuna nazaran çöp toplama, ilaçlama ve yıkama çalışması olarak sürdürülüyor. Konteyner etrafında yağ ve kirden oluşan katmanlar ilaçlı su ile temizlenerek vatandaşların ve araçların kayarak kazaya uğramasının da önüne geçiliyor. İlçedeki konteynerler ve yıkama gereksinimi bulunan noktalar, 1 ton su kapasitesiyle çalışabilen su tasarruflu ve yüksek basınçlı Taşınabilir Jet Yıkama Aracı ile temizleniyor.

 

KENT MERKEZİNDE İHTİMAMLI TEMİZLİK

Başkentin merkezi pozisyonundaki Kızılay bölgesinde paklık çalışmalarına yük veren Çankaya Belediyesi, vatandaşların ve esnafın pak bir ortamda yaşaması için gayret sarf ediyor. İşletmelerin ağır olarak faaliyet gösterdiği Kızılay bölgesinde yer altı konteynırlarını hayata geçiren Çankaya Belediyesi, çöplerin oluşturduğu kokuyu da böylelikle önlemiş oluyor. Çankaya’nın genelinde direklere asılan kompozit çöp torbaları ile de vatandaşların çöplerini çarçabuk atmaları sağlanıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis