SON DAKİKA
hava
Google News

Canik’te Öğrenciler Tabiat İçin El Ele

Canik Belediye Lideri ve Cumhur İttifakı AK Parti Canik Belediye Lider Adayı İbrahim Sandıkçı, “Canik’te sıfır atık şuuruna sahip bireyler yetiştiriyoruz” dedi

Son Güncelleme :

10 Şubat 2024 - 12:12

/ 16 views kez okundu.
Canik’te Öğrenciler Tabiat İçin El Ele


Canik Belediye Lideri ve Cumhur İttifakı AK Parti Canik Belediye Lider Adayı İbrahim Sandıkçı, “Canik’te sıfır atık şuuruna sahip bireyler yetiştiriyoruz” dedi.

Canik Belediyesi’nin doğal kaynakların korunması ve sıfır atık mevzularında farkındalık oluşturmak gayesiyle ilçede düzenlediği Canik Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışı için ödül merasimi gerçekleştirildi. İki etaptan oluşan yarışın 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı birinci devri için düzenlenen ödül merasiminde, en çok bitkisel atık yağ toplayan öğrenciler birbirinden özel armağanların sahibi oldu. Canik Sıfır Atık Köyü ve Canik Orman Okulu projeleri başta olmak üzere, sıfır atık kültürünü yaygınlaştırmaya yönelik Türkiye’de birinci olma özelliği taşıyan projeleri ilçeye kazandırdıklarını söz eden Canik Belediye Lideri ve Cumhur İttifakı AK Parti Canik Belediye Lider Adayı İbrahim Sandıkçı, “Canik’te tabiat ve etraf dostu jenerasyonları topluma kazandırıyoruz” diye konuştu.

 

Emine Erdoğan’dan Ödül

Canik’te öğrencilere sıfır atık alanında uygulamalı eğitimler verdiklerini belirten eden Canik Belediye Lideri ve Cumhur İttifakı AK Parti Canik Belediye Lider Adayı İbrahim Sandıkçı” Ortak meskenimiz dünyanın ve doğal kaynaklarımızın korunması, sürdürülebilir etraf anlayışının toplumda yaygınlaştırılmasıyla mümkündür. Global iklim değişikliğini önlemenin en güçlü yolu ise sıfır atık kültürüne sahip kuşakların devamını sağlamaktır. Canik Sıfır Atık Köyümüzde, Canik Orman Okulumuzda ve ilçemizde düzenlediğimiz birçok farkındalık aktifliğiyle çocuklarımıza ve gençlerimize sıfır atık, geri dönüşüm, global iklim değişikliği ve zehirsiz tarım mevzuları başta olmak üzere tabiatın ve doğal kaynakların korunmasıyla ilgili uygulamalı eğitimler veriyoruz. Canik Sıfır Atık Köyü ve Canik Orman Okulu projelerimizle ülkemizdeki sıfır atık projelerini himaye eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendiden ödül ve tebrik aldık. Daha yaşanabilir bir gelecek için Canik’te sıfır atık şuuruna sahip bireyler yetiştiriyoruz” sözlerini kullandı.

 

Ödüller Lider Sandıkçı’dan

Canik Bitkisel Atık Yağ Toplama Müsabakası kapsamında 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı’nın birinci devrinde 150 litre bitkisel atık yağ toplayan Canik İnönü İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Yiğitcan Ayan ferdi kategoride, toplam 518 litre bitkisel atık yağ toplayan Canik İnönü İlkokulu ise okul kategorisinde birinci oldu. Yarış sonucunda birincilik ve dereceler elde eden öğrenciler, mükafatlarını Canik Belediye Lideri ve Cumhur İttifakı AK Parti Canik Belediye Lider Adayı İbrahim Sandıkçı ve protokol üyelerinin elinden aldı.

Sezai Karakoç Canik Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa, Canik Kaymakamı Vehbi Bakır, Canik Belediye Lideri ve Cumhur İttifakı AK Parti Canik Belediye Lider Adayı İbrahim Sandıkçı, Canik İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Zahit Köseoğlu, Canik İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Gül, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis