SON DAKİKA
hava

HAFTANIN MAÇLARI

Google News

Büyükşehir’den su sporlarına özel tesis

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, donanımıyla Türkiye’de örnek olacak Karşıyaka Su Sporları Merkezi ile kentin su sporlarında öncü bir vilayet olmasının önünü açyor

Son Güncelleme :

27 Şubat 2024 - 15:40

/ 109 views kez okundu.
Büyükşehir’den su sporlarına özel tesis


Kocaeli’nin spor dinamikleri tarafından ülke sporunun gelişimine, sportmen sayısının artmasına, spor tesislerinin gelişmesine ve tüm bunların ötesinde Sporun Başşehri Kocaeli’nin planlı biçimde büyümesi emeliyle spor şurası düzenlenmişti. Şuranın sonucunda Kocaeli’nde gençlik ve spor alanında yapılacak çalışmalar planlandı ve gerekli adımlar atılmaya başlandı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, kenti denizle bütünleştirme vizyonunu sıkça lisana getirerek İzmit Körfezi’ni milletlerarası su sporları yarışlarına mesken sahipliği yapacak bir merkez haline getirmeyi amaçlıyor ve su sporlarını Kocaeli genelinde yaygınlaştırmaya kıymet veriyor. Büyükşehir, Kocaeli’nin su sporlarında daha profesyonel bir pozisyona gelmesi için, Karşıyaka Su Sporları Merkezi’ni kente kazandıracak.

ULUSLARARASI VASIFLARA UYGUN

Büyükşehir Belediyesi’nin yarışlara konut sahipliği yapacak yeterlilikte, milletlerarası vasıflara uygun bir su sporları tesisini Kocaeli’ne kazandıracak olması Sporun Başşehri Kocaeli imajına dev bir katkı sağlayacak. 

İnşa edilecek su sporları tesisiyle birçok yelken sportmeni tüm yıl boyunca çalışabileceği üzere yurt dışından kamp için gelecek sportmenler ile birlikte idman yapma fırsatına da sahip olacak.     

KARŞIYAKA SU SPORLARI MERKEZİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı koordinatörlüğünde Yapı Denetim Dairesi Başkanlığı Etüt ve Proje Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan Su Sporları Tesisinin Karşıyaka kıyısına yapılması planlandı. Gerek ulaşımın kolay olması gerekse teknik donanımıyla Türkiye’de örnek olacak Karşıyaka Su Sporları Merkezi, yelken ve deniz küreği sporları için hazırlanıyor. Su sporları merkezi toplam 2 bin 129 metrekare alan içerisinde yapılacak. Atletlerin eğitim, idman ve çalışma sonrası kullanım alanları içeren projede idari üniteler toplumsal alanlar yelken ve kayık depolama alanları da yer alıyor.

TÜRK YELKEN SPORUNUN MEMLEKETLER ARASI ALANDAKİ GÜCÜ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 01- 08 Temmuz 2024 tarihleri ortasında Kocaeli’nde düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası için heyecanla hazırlıklarını sürdürüyor. Türkiye’nin mesken sahipliği yapacağı bu mükemmel aktiflik, Türk Yelken sporunun memleketler arası alandaki gücünü ve tesirini bir kere daha gözler önüne serecek.

YELKEN SINIFININ ÜLKEMİZDE YAYGINLAŞTIRILMASI

Şampiyona Lider Büyükakın’ın çok kıymet verdiği yelken sınıfının ülkemizde yaygınlaştırılması, gençlerin özendirilmesi ve spor turizminin Kocaeli’nde desteklenmesi açısından değerli bir tertip olacak. Bu uğraşların bir sonucu olarak Gençler Dünya Şampiyonası’nın Kocaeli’nde düzenlenecek olmasının yanı sıra kentin su sporları alanındaki yatırımları dünya standartlarının üzerine çıkarak, hizmet çıtasını en yükseğe taşımış olacak. 

YELKEN SPORUNUN DÜNYA ÇAPINDAKİ BAŞARISI

Başkan Büyükakın, bu inanılmaz tertibin ülkemiz için gurur kaynağı olduğunu belirtti. Lider Büyükakın, “Dünya Şampiyonası’nın ülkemizde gerçekleşecek olması bizim için büyük bir onur ve gurur kaynağı. Bu tertip, ülkemizin milletlerarası alandaki itibarını artıracak ve Türk Yelken sporunun dünya çapındaki muvaffakiyetini tüm dünyaya gösterecek” dedi.

ŞAMPİYONADA ALINACAK BAŞARILAR

Büyükşehir, bu itibarlı aktiflikte memleketler arası alanda Türkiye’nin ismini en yeterli biçimde temsil etmek için özverili bir halde çalışmalarını sürdürüyor. Bu şampiyonada alınacak muvaffakiyetler, Türk Yelken sporunun memleketler arası alandaki pozisyonunu daha da güçlendirecek. 470 Gençler Dünya Şampiyonası, yelken sporunun heyecan verici atmosferini ve çaba ruhunu Kocaeli’nin eşsiz güzellikleriyle birleştirecek. Sporseverler, ülkemizin mesken sahipliğinde gerçekleşecek bu değerli aktiflik için sabırsızlıkla bekliyorlar.

OLİMPİK SINIFA GEÇİŞ ÖZELLİĞİ OLAN ŞAMPİYONA

Bir bayan ve bir erkekten oluşan gruplu tekne ile 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’nda birinci kere yarışacak olan ve olimpik sınıflar içerisindeki en teknik sınıf olarak bilenen 470 Olimpik sınıfının gelişim sınıfı olan 470 Gençler sınıfı, olimpik sınıfa geçiş özelliği taşıdığından 470 Gençler Dünya Şampiyonası dünya yelkenciliğinin son derece yakından takip ettiği ve iştirak oranının yüksek olduğu bir şampiyonadır.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YORUM ALANI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

marsbahis