SON DAKİKA
hava
Google News

Büyükşehir’den manalı sinema gösterimi

Büyükşehir Belediyesi, Batı Trakya Türklerinin hak ve özgürlük çabasının başkanı Dr. Sadık Ahmet’in hayat öyküsünün anlatıldığı “Sadık Ahmet” sinemasını vatandaşlarla buluşturdu

Son Güncelleme :

11 Şubat 2024 - 16:24

/ 18 views kez okundu.
Büyükşehir’den manalı sinema gösterimi


Büyükşehir Belediyesi, Batı Trakya Türklerinin hak ve özgürlük gayretinin başkanı Dr. Sadık Ahmet’in hayat öyküsünün anlatıldığı “Sadık Ahmet” sinemasını vatandaşlarla buluşturdu

 

Büyükşehir’den manalı sinema gösterimi

 

Büyükşehir Belediyesi, Batı Trakya Türklerinin hak ve özgürlük çabasının başkanı Dr. Sadık Ahmet’in hayat öyküsünün anlatıldığı “Sadık Ahmet” sinemasını vatandaşlarla buluşturdu. Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleşen bu manalı aktifliğe, Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Dr. Sadık Ahmet’in eşi Işık Sadıkahmet, Dr. Sadık Ahmet’in kızı Funda Sadıkahmet, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Lideri Hasan Küçük, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şube Lideri Yüksel Öztürk, AK Parti İzmit İlçe Lideri Halil Güngör Dokuzlar,  MHP Vilayet Lideri Murat Nuri Demirbaş, DSP Vilayet Lideri Halim Dedeoğlu, BBP Vilayet Koordinatörü Metahan Küpçü, AK Parti Vilayet SKM Lideri Alper Doğan, AK Parti İzmit Belediye Lider Adayı Muharrem Tutuş ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yunanistan’da yaşayan Batı Trakya Türklerinin yaşadığı zulme karşı siyasi bir çaba veren Sadık Ahmet’in anlatıldığı sinema, iştirakçiler tarafından çok beğenildi.

 

“OLAGANÜSTÜ BİR FİLM”

Programda, Dr. Sadık Ahmet anısına konuşmalar gerçekleştirildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Lideri Tahir Büyükakın, konuşmasında “Batı Trakya Türklerinin hak ve özgürlük uğraşının önderi Dr. Sadık Ahmet anısına hazırlanan sineması, değerli eşi, kızları ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’nin liderleri ve üyeleriyle birlikte izledik. İnanılmaz bir sinema. Kuşkulu bir trafik kazasıyla ölen Dr. Sadık Ahmet’in onurlu mirasının hikayesi hepimizi derinden etkiledi. Bu sinemanın izleyicilerle buluşmasına öncülük eden Kültür ve Turizm Bakanlığımız ile TRT’ye ne kadar teşekkür etsek azdır” sözlerini kullandı. Konuşmalarının akabinde Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Lideri Hasan Küçük, Lider Büyükakın’a çiçek takdim etti.

 

“GURUR DUYUYORUM”

Işık Sadıkahmet ise konuşmasında, Sadık Ahmet ile omuz omuza uğraş etmekten duyduğu gururu lisana getirdi. Konuşmalarının akabinde Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şube Lideri Yüksel Öztürk, Işık Sadıkahmet’e çiçek takdim etti.

 

“BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Bir öteki konuşmacı Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Lideri Hasan Küçük de Sadık Ahmet’in hayatı boyunca vermiş olduğu çabaya gösterdikleri hürmet ve anısına yapılmış sineması vatandaşlarla buluşturan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

“YAŞAMINI BATI TRAKYA BEŞERİNİN DAVASINA ADADI”

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şube Lideri Yüksel Öztürk de Sadık Ahmet’in ne kadar nadide bir insan olduğundan bahsetti. Öztürk, “Hayatta birtakım beşerler vardır ki bizi sıkı sıkı bağlar, ışık olur. Bugün ismine sinema sineması yapılan Sadık Ahmet de bahsettiğimiz özel insanlardan birisi. Hayatını batı Trakya beşerinin davasına adamıştır. Bu davasında son olarak canını verecek kadar büyük bir dava adamıydı. Kendisini her sene daha çok özlüyoruz. Bizler için son derece manalı olan bu sinemanın gösterimi için Büyükşehir’e çok teşekkür ederim” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis