SON DAKİKA
hava
Google News

Büyükakın’dan yeni periyotta yeni İstihdam Akademileri

Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri ve Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, yeni periyotta USTAM Projesi’nin kapsamının genişletilerek kurulacak olan İstihdam Akademileri ile patronlarla iş arayanların buluşturulacağını söyledi.

Son Güncelleme :

27 Şubat 2024 - 22:40

/ 93 views kez okundu.
Büyükakın’dan yeni periyotta yeni İstihdam Akademileri


Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri ve Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, yeni devirde USTAM Projesi’nin kapsamının genişletilerek kurulacak olan İstihdam Akademileri ile patronlarla iş arayanların buluşturulacağını söyledi.

Kocaeli’nin dört bir yanında 7’den 70’e vatandaşlarla buluşmalarını sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri ve Cumhur İttifakı Kocaeli Büyükşehir Belediye Lider Adayı Tahir Büyükakın, bir ortaya geldiği vatandaşların sıcak ilgi ve dayanağıyla karşılanıyor. Vazifeye geldiği günden bu yana kentin her bir köşesinde hayata geçirdiği hizmet ve yapıtlarla kentin dinamiklerinin takdirini kazanan Büyükakın, ziyaret ettiği yerlerde hayata geçirmeyi hedeflediği projelerle ilgili bilgi vermeye devam ediyor.

İSTİHDAM ODAKLI EĞİTİMLER VERİLECEK

USTAM Projesi ile Kocaeli’de istihdama katkı sunduklarını söz eden Lider Büyükakın, yeni periyotta bu projenin kapsamının genişletileceğini tabir etti. Lider Büyükakın, “USTAM Projesi’nin kapsamını genişleterek, Gastronomi, Moda ve Lisan Akademileri, Mesleksel Marifet Atölyeleri, Mesleksel Gelişim Eğitimleri ile istihdam odaklı eğitimler sağlayacağız. Üniversiteler, Meslek Kuruluşları, Ticaret ve Sanayi Odalarıyla işbirliği içerisinde oluşturacağımız İstihdam Akademileri ile istihdam talebinde olanlarla istihdam etmek isteyenleri birbiriyle buluşturacağımız bir geçiş köprüsü projesi hayata geçireceğiz.” Dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis