SON DAKİKA
hava
Google News

Borusan Sanat’ta Bu Hafta

1 Mart Cuma günü Borusan Müzik Evi’nde farklı disiplinlerden bir ortaya gelen sanatkarların ortaya çıkardığı “Yoklar” projesi dinleyiciyle buluşacak. 2 Mart Cumartesi günü ise Kod Müzik işbirliğiyle gerçekleşen Nova Muzak konserlerinin 38. serisinde …

Son Güncelleme :

27 Şubat 2024 - 16:20

/ 111 views kez okundu.
Borusan Sanat’ta Bu Hafta


1 Mart Cuma günü Borusan Müzik Evi’nde farklı disiplinlerden bir ortaya gelen sanatkarların ortaya çıkardığı “Yoklar” projesi dinleyiciyle buluşacak. 2 Mart Cumartesi günü ise Kod Müzik işbirliğiyle gerçekleşen Nova Muzak konserlerinin 38. serisinde, WA ve Void Ov Voices olmak üzere peş peşe iki başka konser, Borusan Müzik Evi’nde müzikseverler ile bir ortaya gelecek. 7 Mart Perşembe günü, onursal şefi Gürer Aykal idaresindeki BİFO, Rus müziğinin usta bestekarlarından Prokofyev, Mussorgski ve Çaykovski’nin yapıtlarından bir seçki sunacak. Borusan Sanat, fiyatsız olarak izleyicilere sunduğu çevrimiçi görüntü platformu borusansanat’de, bu hafta iki konser kaydını ekranlardan müzikseverler ile paylaşacak. Borusan Quartet’in Piazzolla ile Yeni Yıl Konseri ve BİFO’nun İtalyan Opera Esintisi başlıklı konserleri 3 Mart’ta borusansanat’de olacak.

Mimarlık ve onarım eğitimini müzikle birleştiren Başak Yavuz ile fotoğraf eğitimini, sinema tecrübesi ve sahne dizaynlarıyla birleştiren direktör Serdar Yılmaz, disiplinlerarası üretimdeki akışkanlığı performans ve tasarım aracılığıyla araştırdıkları “Yoklar”, 1 Mart Cuma günü saat 21.00’de Borusan Müzik Evi’ne konuk oluyor. Dünya insanlığının bölünmüşlüğünden yola çıkan “Yoklar”, manasını arayan çağdaş insanın, elindeki yanıtlara hakikat soruları bulabilmek için çıktığı seyahatinde yaşadığı çabayı anlatıyor. 

Nova Muzak serisinin 38.’sinde iki farklı konser müzikseverleri bekliyor

2 Mart Cumartesi günü Borusan Müzik Evi’nde art geriye iki konser müzikseverleri bekliyor. Kod Müzik işbirliğiyle gerçekleşen 38. Nova Muzak serisinde iki başka konser peş peşe dinleyiciyle buluşurken saat 21.00’de Kamilya Jubran ve Werner Hasler (WA), 22.15’te ise Attila Csihar (Void Ov Voices) sahnede olacak. 

Serinin birinci konserinde sahnede olacak iki isim, müzisyen, bestekar, deneysel ve alternatif Arap müzik sahnelerinin en saygın isimlerinden Jubran ve onunla 20 yıldır müzik ortağı olan bestekar, başarılı trompetçi ve tecrübeli elektronik müzisyen Hasler. 2 Mart akşamı, olgun, dokunaklı ezgileri, huzur dolu ve büyüleyici ezgileriyle ve hiçbir şeyi dramatize etmeyen ya da şekerle kaplamayan bir anlayışla müziklerini Borusan Müzik Konutu dinleyicileriyle paylaşmaya geliyorlar. 

Saat 22.15’te başlayacak konserdeki sanatçı ise mesleğine kült black metal toplulukları Tormentor ve Mayhem’de yer almış Attilla Csihar. Metal müziğinde bir klasik olarak kabul edilen albüm De Mysteriis Dom Sathanas’ın vokalisti olarak tarihe geçen Attila, bu konserde, Void Ov Voices isimli, yalnızca kendi sesinden oluşan solo albümünü müzikseverlerle buluşturacak.

BİFO, Rus müziğinin usta bestekarlarından eserler seslendirecek

7 Mart Perşembe günü saat 20.00’de Şiddetli PSM Turkcell Sahnesi’nde, onursal şefi Gürer Aykal idaresindeki BİFO, Rus müziğinin usta bestekarlarından üçünün, Prokofyev, Mussorgski ve Çaykovski’nin yapıtlarından bir seçki sunacak. Konserin solisti, keman için düzenlenen en itibarlı yarışlardan biri olan Milletlerarası George Enescu Yarışması’nın birincisi Valeriy Sokolov. Başarılı kemancının Prokofyev’in 2. Keman Konçertosu’nu yorumlayacağı konserde ayrıyeten BİFO, Mussorgski’nin Çıplak Dağda Bir Gece ve Çaykovski’nin Francesca da Rimini başlıklı yapıtlarını seslendirecek.

Konser öncesinde Aydın Büke ve Serhan Bali, Güçlü PSM Meydan Fuaye alanında 19.00-19.30 saatleri ortasında konser üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirecek. Bu sohbetin devamı ve canlı konser yayını 19.45’ten itibaren radyo Borusan Klasik’te.    

borusansanat ücretsiz konser yayınlarına tüm süratiyle devam ediyor 

Borusan Sanat, borusansanat üzerinden yayınladığı konser kayıtlarıyla izleyicilerine bir müzik şöleni yaşatmaya devam ediyor. 3 Mart Pazar günü saat 11.30’da müzikseverleri iki konser yayını bekliyor. Bir Borusan Quartet klasiği olarak Piazzolla ile Yeni Yıl Konseri başlıklı konserde, tangonun büyük ustası Astor Piazzolla’nın yapıtları, Borusan Quartet’in ustalıklı yorumuyla bir kere daha birleşiyor. borusansanat’de tıpkı gün ve saatte BİFO ile İtalyan Opera Esintisi başlıklı konser de yayında olacak. Carlo Tenan idaresindeki BİFO’nun, gecenin konuk solisti Fatma Said ile bir ortaya geldiği ve Mozart, Verdi, Rossini ve Respighi’nin yapıtlarını seslendirdiği bu konser, 3 Mart Pazar saat 11.30’da borusansanat’den izleyicilere ulaşacak. 

Saat 11.00-11.30 ortasında Aydın Büke ve Serhan Bali’nin gerçekleştirdiği konser öncesi söyleşi kaydı ekranlarda olacak.

Konserler Borusan Klasik’te canlı yayında

Müzikseverler, BİFO’nun Güçlü PSM Turkcell Sahnesi’nde ve Borusan Quartet’in Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda gerçekleştirdiği tüm konserleri Borusan Sanat’ın çevrimiçi radyosu Borusan Klasik’ten canlı olarak dinleyebilecek.

Karnaval.com üzerinden yayın yapan Borusan Klasik’e, internette karnaval.com/borusanklasikdinle adresinden; taşınabilir ortamda iPhone (App Store) ve Android (Google Play Store) aygıtlara indirilebilecek “Karnaval” uygulamasıyla, ayrıyeten iPad için tekrar App Store’dan indirilebilecek “Karnaval Radyo” uygulamasından erişilebilir.

Borusan Sanat’ın dönem uzunluğu düzenlediği tüm konserlerin biletleri, passo.com.tr, Passo taşınabilir uygulaması ve Passo perakende satış noktalarından temin ediliyor. Etkinliklerde, PDF bilet ve konser özelinde taşınabilir aygıtlardan belirlenen karekod üzere dijital bilet seçenekleri sunuluyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis