SON DAKİKA
hava
Google News

Borusan Sanat’ta Bu Hafta

BİFO, 15 Şubat’ta dünyaca ünlü keman sanatkarı Midori ile birebir sahneyi paylaşırken Borusan Quartet 19 Şubat Pazartesi günü klasik devir ve romantik periyoda altın imzalarını atan bestekarların başyapıtlardan oluşan bir program sunacak. 23 Şubat Cuma günü ödüllü bir kemençe ve Girit liri icracısı, bestekar ve akademisyen Emine Bostancı, Dareyn isimli projesiyle Borusan Müzik Evi’ne konuk olacak.

Son Güncelleme :

12 Şubat 2024 - 16:24

/ 18 views kez okundu.
Borusan Sanat’ta Bu Hafta


BİFO, 15 Şubat’ta dünyaca ünlü keman sanatkarı Midori ile birebir sahneyi paylaşırken Borusan Quartet 19 Şubat Pazartesi günü klasik periyot ve romantik periyoda altın imzalarını atan bestekarların başyapıtlardan oluşan bir program sunacak. 23 Şubat Cuma günü ödüllü bir kemençe ve Girit liri icracısı, bestekar ve akademisyen Emine Bostancı, Dareyn isimli projesiyle Borusan Müzik Evi’ne konuk olacak. 24 Şubat Cumartesi günü bestekar ve gitarist Mert Pekduraner, bedelli müzisyenlerden oluşan takımıyla Borusan Müzik Evi’nde olacak. Çevrimiçi görüntü platformu borusansanat.tv’de ise müzikseverleri bu ay iki konser yayını bekliyor. 

 

BİFO, şubat ayının birinci konserinde dünyaca ünlü keman sanatkarı Midori ile tıpkı sahneyi paylaşıyor. Kraliyet İskoç Ulusal Orkestrası, NDR Elbphilharmonie Orkestrası, Suntory Hall ve Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın ortak siparişi olan Detlev Glanert’in “Ölümsüz Sevgiliye” başlıklı 2. Keman Konçertosu, Midori’nin etkileyici yorumuyla, Türkiye prömiyerinde dinleyenlerle buluşacak. 15 Şubat Perşembe günü saat 20.00’de, Şiddetli PSM Turkcell Sahnesi’nde gerçekleşecek konserde, Carlo Tenan idaresindeki BİFO, Brahms’ın 2. Senfonisi’ni ve Marzocchi’nin Encore yapıtlarını seslendirecek. 

Konser öncesinde Aydın Büke ve Serhan Bali, Meydan Fuaye alanında saat 19.00-19.30 ortasında konser üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirecek. Bu sohbetin devamı ve canlı konser yayını 19.45’ten itibaren radyo Borusan Klasik’te.   

Oda müziğinin usta bestekarlarına bir hürmet gecesi

Borusan Quartet, 19 Şubat Pazartesi saat 20.00’de, Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda vereceği konserde, oda müziğinin usta bestekarlarına bir hürmet gecesi sunuyor. Haydn ve Mozart’tan başlayarak Beethoven ve Schubert’e uzanan, çoksesli müziğin tarihinde klasik devir ve romantik periyoda altın imzalarını atan bestekarların, bu repertuvara armağan ettiği başyapıtlardan oluşan bir program müzikseverleri bekliyor.

Konser öncesinde Aydın Büke ve Serhan Bali, Süreyya Operası’nın üst katında saat 19.00 – 19.30 saatleri ortasında konser üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirecek. Bu sohbetin devamı ve canlı konser yayını 19.45’ten itibaren radyo Borusan Klasik’te.   

Borusan Müzik Evi’nde büyüleyici bir ses ortamı

Ödüllü bir kemençe ve Girit liri icracısı, bestekar ve akademisyen Emine Bostancı, Dareyn isimli projesiyle Borusan Müzik Evi’ne konuk oluyor. Dareyn, İstanbul ve İpek Yolu’ndan gelen klâsik müzik mirasıyla kemençenin ve viyolonselin seslerini çağdaş bir üslupla birleştiren bir proje. Müzikleri, iç içe geçmiş doğaçlamalar ve kompozisyonlarla, dinleyicilerin hayal güçlerinde söylenmemiş anlatıların varlığına yönelik diyaloglar yaratıyor. Emine Bostancı, Maya Fridman, Franz von Chossy ve Vinsent Planjer, çalgılarına olan hâkimiyetleri ve dikkat çeken performanslarıyla 23 Şubat Cuma günü saat 21.00’de, Borusan Müzik Evi’nde büyüleyici bir ses ortamı yaratmaya hazırlanıyor.

Mert Pekduraner ve takımı Borusan Müzik Evi’nde 

Besteci ve gitarist Mert Pekduraner, kıymetli müzisyenlerden oluşan takımıyla 24 Şubat Cumartesi günü saat 21.00’de Borusan Müzik Evi’nde! Mert Pekduraner, grup arkadaşlarıyla birlikte Doğu ile Batı ortasındaki seslerin peşinden gidecekleri bir performansla dinleyici karşısında olacak. Mert Pekduraner ve küme arkadaşlarına, yaylılarda Özge Özerbek, Emre Akman ve Mehmet Gökhan Bağcı’dan oluşan Baroquest kümesi eşlik edecek.

borusansanat ücretsiz konser yayınlarına tüm süratiyle devam ediyor 

Borusan Sanat, borusansanat.tv üzerinden yayınladığı konser kayıtlarıyla izleyicilerine bir müzik şöleni yaşatmaya devam ediyor. 17 Şubat Cumartesi günü saat 20.00’de yayınlanacak konser kaydında, Chris Abrahams, Tony Buck ve Lloyd Swanton’dan oluşan The Necks’in, Kod Müzik işbirliğiyle gerçekleşen 36. Nova Muzak serisi kapsamındaki konseri, borusansanat.tv’de izleyicilerle buluşacak. Borusan Müzik Evi’nde gerçekleşen bu konserin kaydı, iki hafta yayında kalacak. Öncesinde back-on-stage ile gerçekleşen konser öncesi röportajı ise saat 19.30-20.00 ortası sizleri bekliyor. 25 Şubat Pazar günü saat 11.30’da ise Mozart, Verdi, Rossini ve Respighi’nin yapıtlarından oluşan “BİFO ile İtalyan Opera Esintisi” başlıklı konser yayında olacak. Bir hafta boyunca izlenebilecek konserde, Tenan idaresindeki BİFO, soprano Fatma Said’in konukluğunda İtalyan operalarından süper bir seçki sunuyor. Konser öncesinde Aydın Büke ve Serhan Bali’nin gerçekleştirdiği söyleşi 11.00’den itibaren yayında olacak. 

Konserler Borusan Klasik’te canlı yayında

Müzikseverler, BİFO’nun Kuvvetli PSM Turkcell Sahnesi’nde ve Borusan Quartet’in Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda gerçekleştirdiği tüm konserleri Borusan Sanat’ın çevrimiçi radyosu Borusan Klasik’ten canlı olarak dinleyebilecek.

Karnaval.com üzerinden yayın yapan Borusan Klasik’e, internette karnaval.com/borusanklasikdinle adresinden; taşınabilir ortamda iPhone (App Store) ve Android (Google Play Store) aygıtlara indirilebilecek “Karnaval” uygulamasıyla, ayrıyeten iPad için tekrar App Store’dan indirilebilecek “Karnaval Radyo” uygulamasından erişilebilir.

Borusan Sanat’ın dönem uzunluğu düzenlediği tüm konserlerin biletleri, passo.com.tr, Passo taşınabilir uygulaması ve Passo perakende satış noktalarından temin ediliyor. Etkinliklerde, PDF bilet ve konser özelinde taşınabilir aygıtlardan belirlenen karekod üzere dijital bilet seçenekleri sunuluyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis