SON DAKİKA
hava
Google News

Borsa İstanbul’da Gong Pasifik Teknoloji İçin Çaldı

İnşaat ve gayrimenkulden milletlerarası lojistiğe, besinden imalat sanayiine, güçten madenciliğe kadar farklı kesimlerde değerli başarılara imza atan Pasifik Kümesi bünyesinde bulunan Pasifik Donanım Yazılım ve Bilgi Teknolojileri A.Ş. (Pasifik Teknoloji), bugün (13 Şubat 2024, Salı) gerçekleştirilen gong merasimiyle Borsa İstanbul’da süreç görmeye başladı.

Son Güncelleme :

13 Şubat 2024 - 22:00

/ 30 views kez okundu.
Borsa İstanbul’da Gong Pasifik Teknoloji İçin Çaldı


İnşaat ve gayrimenkulden milletlerarası lojistiğe, besinden imalat sanayiine, güçten madenciliğe kadar farklı bölümlerde kıymetli başarılara imza atan Pasifik Kümesi bünyesinde bulunan Pasifik Donanım Yazılım ve Bilgi Teknolojileri A.Ş. (Pasifik Teknoloji), bugün (13 Şubat 2024, Salı) gerçekleştirilen gong merasimiyle Borsa İstanbul’da süreç görmeye başladı. 

 

Pasifik Teknoloji gong merasimine, Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Pasifik Kümesi CEO’su F. Nusret Dur, Halk Yatırım Genel Müdürü Bülent Sezgin ve iş dünyasından çok sayıda davetli katıldı. Merasimde bir konuşma yapan Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, şunları söyledi: 

“Pasifik Teknolojinin bugün süreç görmeye başlaması vesilesiyle düzenlediğimiz halka arz merasimine, Borsamıza beğenilen geldiniz. Pasifik Teknoloji, şirketlerin dijital dönüşümlerinde, donanım ve yazılım alanlarında, teknoloji tahlilleriyle takviye olmaktadır. Bu faaliyetlerini geleceğe, daha da ileriye taşımak için, halka arzını gerçekleştirerek bugün Borsamızda süreç görmeye başlayacaktır. Bu nedenle, bu yılın birinci halka arzının Pasifik Teknoloji olmasını çok değerli buluyorum. 2024 yılında da, halka arzlarda, halka arz sayılarında ve halka arz meblağlarında, son üç yılda yakalanan ivmenin devam etmesini temenni ediyorum.

Bu halka arz sürecinde emeği geçen şirketimizin değerli yöneticilerine ve aracı kurumumuza teşekkür ediyorum. Pasifik Teknoloji’ye Borsamız ailesine güzel geldiniz diyor, sermaye piyasalarımıza güzel olmasını diliyorum.”

 

“Geniş hizmet yelpazesine sahibiz”

Pasifik Kümesi CEO’su F. Nusret Dur, teknoloji kesimine 2020’li yıllarda girdiklerini hatırlattı. Şu anda Pasifik Teknoloji çatısı altında bulunan Ditravo, Destel Bilişim, Destel Connect ve Icredible şirketleri ile yazılımdan donanıma, altyapı hizmetlerinden siber güvenliğe kadar farklı alanlarda geniş bir hizmet yelpazesine sahip olduklarını anlatan Dur, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Kısa vakitte kıymetli projelere imza attık ve süratle büyüdük. Bu özelliklerimiz de yatırımcılarımızın teveccühünü kazanmamızı sağladı ve 27 milyon TL nominal kıymetli halka arzımıza 4,4 kat talep geldi. Toplam 2 milyon 453 bin 320 yatırımcının talep gönderdiği halka arzımıza yurt içi ferdi yatırımcılara tahsis edilen hisselerin 2,5 katı, yurt içi kurumsal yatırımcılara tahsis edilen hisselerin 8,7 katı talep gelmesi bize gurur verdi.”

 

“Hem ulusal hem global bazda güçlü adımlar atacağız”

Halka arzdan elde edecekleri gelirin yüzde 45’ini yatırım harcamalarında, yüzde 35’ini Ar-Ge ve eser geliştirme yatırımlarında ve kalan yüzde 20’sini ise işletme sermayesinde kullanacaklarının altını çizen F. Nusret Dur, “Halka arzdan elde edeceğimiz gelirin dikkatli ve stratejik bir formda kullanılması, şirketimizin sürdürülebilir büyümesini sağlarken, birebir vakitte yatırımcılarımıza olumlu yansıyacak ve bedel katacaktır. Halka arzla birlikte, Türkiye’de yazdığımız muvaffakiyet öyküsünün hem ulusal hem de global arenada daha fazla duyulmasını sağlamak için çok daha güçlü adımlar atacağımızı burada bir defa daha sizlerle paylaşmak istiyorum” diye konuştu. 

 

Halka arzın Pasifik Teknoloji için çok değerli bir adım olduğunu ve bunu muvaffakiyetle sonuçlandırmaktan son derece gururlu olduklarını anlatan Dur, “Bu adım, bizi yalnızca büyük bir şirket yapmayacak. Birebir vakitte daha geniş bir aile ve toplum hizmetine de yol açacak ve çok daha büyük başarılara imza atmamıza vesile olacak” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YORUM ALANI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER

marsbahis