SON DAKİKA
hava
Google News

“Bonus Hoca” Kemer’de öğrencilerle buluştu

Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, Ahmet Erkal Takviye Eğitim Kursu öğrencilerini ve ailelerini, “Bonus Hoca” olarak bilinen Eğitimci-Yazar Süleyman Beledioğlu’nun sunumuyla “Sınav muvaffakiyetinin beyin temelli kuralları ve motivasyon” isimli seminerde buluşturdu. 

Son Güncelleme :

24 Şubat 2024 - 19:24

/ 82 views kez okundu.
“Bonus Hoca” Kemer’de öğrencilerle buluştu


Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, Ahmet Erkal Dayanak Eğitim Kursu öğrencilerini ve ailelerini, “Bonus Hoca” olarak bilinen Eğitimci-Yazar Süleyman Beledioğlu’nun sunumuyla “Sınav muvaffakiyetinin beyin temelli kuralları ve motivasyon” isimli seminerde buluşturdu. 

Kemer Belediyesi Kültür Salonu’nda yapılan seminerde “Bonus Hoca”, öğrencilerin imtihanda başarılı olabilmek için yapması ve yapmaması gerekenler, imtihana hazırlık süreci, imtihan öncesinde motivasyon, ailelerin çocukların başarısı için yapmaları ve yapmamaları gerekenler hakkında bilgiler verdi.

“Bonus Hoca” öğrencilere verdiği seminerden sonra aileleriyle de bir ortaya gelerek imtihan süreci boyunca ailelerin çocuklarına yaklaşımları hakkında bilgiler aktardı.

Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, öğrencilerin gözlerindeki ışıltının gelecek jenerasyonlar için kendilerine umut verdiğini söyledi.

Ulu Başkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet’i gençlere emanet ettiğini hatırlatan Belediye Lideri Topaloğlu, “Her şey gençlikle başlar. Biz bu koltukları yarın size bırakacağız. Sizin daha âlâ bir eğitim alabilmeniz için elimizden gelen her türlü takviyesi veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Başkan Topaloğlu, daha evvel Göynük Belediye Başkanlığı yaptığı periyotta de eğitime büyük takviye verdiğine işaret ederek, “Göynük’te o periyotta dershane yoktu. Kemer’de Bil Dershanesi vardı. Öğrencileri Bil Dershanesi’ne gönderiyorduk ve parasını biz ödüyorduk. Fiyatsız olarak burs, kırtasiye ve servis imkanı sağlıyorduk.” diye konuştu.

Hayat kaidelerinin zorlaştığına dikkat çeken Lider Topaloğlu, şu biçimde konuştu:

“Kendim de emekli bir öğretmen olarak şunu söz etmem gerekir ki birinci evvel eğitimden başlamalıyız. Eğitim olursa ülkemiz daha huzurlu, keyifli ve inançlı olur dedik. Anaokulundan 8’nci sınıfa kadar olan 6 bin 500 öğrencinin kırtasiye materyallerini fiyatsız olarak biz veriyoruz. Yaklaşık 1400 lise öğrencisini fiyatsız olarak meskenden okula, okuldan konuta, okuldan Ahmet Erkal Takviye Eğitim Kursu’na oradan da konuta taşıyoruz. Kursumuzda üniversiteye hazırlanan öğrencilere fiyatsız kurs imkanı sağlıyoruz. Son yapılan üniversite imtihanında Şevval Yağmur Öztürk Antalya ve Kemer birincisi, Türkiye 117’ncisi oldu. Siz bu çıtayı daha da yükselteceksiniz. Bugün olağan bir dershane 80-100 bin lira ortasında. Buna kırtasiye, test ve kitap eklenince alıp başını gidiyor. Ailesi Kemer’de ikamet eden ve üniversite okuyan 1100 öğrenciye ayda 1500 lira burs dayanağı sağlıyoruz. Seneye bursu 2 bin 500 lira yapacağız. Disiplinli bir çalışmayla hepinizin başaracağına inanıyorum. Sizlere güveniyorum ve sizleri seviyorum. Hepinizin gözlerinden öpüyorum.” dedi.

Bonus Hoca olarak bilinen Süleyman Beledioğlu da daha evvel de birçok belediye lideri ile kimi programlarda bir ortaya geldiğini söz ederek, “Kemer Belediye Liderimiz Necati Topaloğlu, üzerinde başkanlığı değil öğretmenliği taşıyan siyasetçi. Bu eksiksiz bir şey. Necati Lider çok büyük bir değer. Allah yolunu açık etsin. İnşallah 31 Mart seçimlerinden büyük bir zaferle çıkacağına inanıyorum.” sözlerini kullandı.

Öğrencilerden Lider Topaloğlu’na teşekkür

Öğrencilerden Kezban Dilveren seminerin çok hoş geçtiğini belirterek, “Girdiğimiz denemeler, imtihanlar, motivasyon, gerilimimizi nasıl yöneteceğimiz hakkında bilgi dolu bir seminer oldu. Bu seminerin bana çok fazla katkısı oldu. Bu seminer için Kemer Belediye Liderimiz Necati Topaloğlu’na samimiyetle teşekkür ediyorum.” dedi. 

Öğrencilerden Hatice Parıltı Kolay da düzenlenen seminer için Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu ve Ahmet Erkal Takviye Eğitim Kursu Müdürü Suat Göv’e teşekkür ettiğini belirterek, seminerin kendisine çok katkısı olduğunu ve üniversite imtihanına daha motive halde gireceğini düşündüğünü kaydetti.

Süleyman Beledioğlu, (Bonus Hoca) Kimdir?

Ankara Üniversitesi Lisan ve Tarih Coğrafya Fakültesi mezunu olan Süleyman Beledioğlu, tekrar tıpkı üniversitede Eğitim Bilimleri Fakültesinde pedagoji eğitimi aldı. Daha sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesine başladı.

ABD ve İngiltere’de gerilim ve beyin temelli öğrenme üzerine yapılan çalışmaları inceledi ve bilgilerini saha çalışmaları ile eğitimlerinde sundu.

Uzun yıllar edindiği bilgi ve deneyimleriyle çok sayıda makale ve kitap yazdı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis