SON DAKİKA
hava
Google News

Bizim Toptan Mesken Dışı Tüketim bölümünde açık orta liderliğini ilan etti

Bizim Toptan, geçen sene sonunda g2m şirketini devralarak Türkiye’de büyüklüğü 2023 yılında 316 milyar TL’ye ulaşan Mesken Dışı Tüketim Bölümünde açık orta önder oldu. Bu pozisyon ANFAŞ 30. Milletlerarası Besin ve İçecek İhtisas Fuarı’nda “Zirvede Biz Varız” sloganıyla vurgulandı

Son Güncelleme :

09 Şubat 2024 - 20:24

/ 16 views kez okundu.
Bizim Toptan Mesken Dışı Tüketim bölümünde açık orta liderliğini ilan etti


Bizim Toptan, geçen sene sonunda g2m şirketini devralarak Türkiye’de büyüklüğü 2023 yılında 316 milyar TL’ye ulaşan Mesken Dışı Tüketim Dalında açık orta önder oldu. Bu pozisyon ANFAŞ 30. Milletlerarası Besin ve İçecek İhtisas Fuarı’nda “Zirvede Biz Varız” sloganıyla vurgulandı.

Türkiye’nin mağaza sayısı bakımından en büyük ve erişilebilirlik açısından en yaygın organize toptan marketi Bizim Toptan, 2023 sonunda 40 yılı aşkın Mesken Dışı Tüketim (EDT) kesimi deneyimi olan g2m şirketinin paylarını Yıldız Holding’den devraldı. Bu atılımıyla Bizim Toptan, dal rakipleriyle ortayı daha da açtı. TÜİK datalarına nazaran 2023 yılında EDT kesiminin cirosu 316 milyar TL’ye ulaşırken ülkemizdeki istihdamın yaklaşık beşte biri EDT bölümünde yer alıyor. Bizim Toptan, ülke iktisadı ve istihdama katkısı bakımından Türkiye için kritik ehemmiyete sahip olan bu devasa kesimde, g2m birleşmesiyle açık orta başkan pozisyona geldi. İki şirket bu pozisyonu katıldıkları ANFAŞ 30. Milletlerarası Besin ve İçecek İhtisas Fuarı’nda “Zirvede Biz Varız” sloganıyla vurguladı ve fuara damga vurdu. 

6-9 Şubat tarihleri ortasında Antalya’da gerçekleştirilen fuarda geniş ve gösterişli stantlarıyla yer alan Bizim Toptan ve g2m, iki şirketin birleşmesiyle daha da zenginleşen eser ve hizmet portföyü ile ulusal ve milletlerarası ziyaretçilerin karşısına çıktı. Bizim Toptan CEO’su Hüseyin Balcı ve g2m Genel Müdürü Furkan Akiner fuarda ziyaretçilerle bir ortaya gelerek şirketlerin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

 

Hüseyin Balcı: “Bizim Toptan ve g2m iş birliği EDT’deki gücümüzü daha da artıracak” 

Bizim Toptan ve g2m olarak güçlerini birleştirerek bölümde sinerji oluşturduklarını belirten Bizim Toptan CEO’su Hüseyin Balcı, “Bizim Toptan olarak ülkemizin pazar erişimi en yüksek, en fazla işletmeye dokunan, en yaygın organize toptan marketiyiz. Bu pozisyonumuz; 40 yılı geçen EDT kanalı deneyimi sayesinde geniş bir satış ve distribütörlük ağı bulunan g2m’nin bünyemize katılmasıyla daha da güçlendi. Yeni yapılanmayla birlikte EDT kanalında açık orta başkan pozisyonundayız. Geniş eser yelpazemizle bu fuarda yer almaktan ve dal paydaşlarıyla bir ortaya gelmekten çok memnunuz.” dedi.

 

EDT Dalı Hakkında: TÜİK datalarına nazaran ülkemizde 2023 yılında EDT bölümünün toplam cirosu 316 milyar TL olarak gerçekleşmiş olup; EDT kesimi Türkiye’deki toplam istihdamın yüzde 21,2’sini oluşturmakta ve EDT bölümündeki işletmelerin cirodaki pazar hissesi ise yüzde 25,3 olarak görünmektedir. Google Haritalarda kayıtlı otel / restoran / kafe – kafeterya / catering ve unlu mamul işletmeleri incelendiğinde faal 615 Bin EDT noktası bulunmaktadır.

 

g2m’nin devralınması: 

Bizim Toptan’ın g2m’nin paylarını devralmasıyla birlikte iki şirket güçlerini birleştirerek faaliyetlerine daha güçlü halde devam edecek. g2m’nin hükmî kişiliği tıpkı halde korunacak. İki şirketin öz markalı eser portföyü, müşteri erişimi, depolama, tedarik, lojistik kabiliyetlerinin birleşmesi ve g2m’nin distribütörlük ağıyla birlikte Bizim Toptan, EDT dalında açık orta önder pozisyonuna geldi.

 

Bizim Toptan Satış Mağazaları hakkında: 

2001 yılında kurulan Bizim Toptan Satış Mağazaları, 71 vilayette 181 mağazasıyla Cash & Carry (Organize Toptan Ticaret) bölümünde mağaza sayısı bakımından en büyük ve erişilebilirlik açısından en yaygın firmadır. Bizim Toptan, müşterilerine tüketici nezdinde bilinirliği yüksek çok-uluslu ve milletlerarası markaların yanı sıra kendi özel markalarının da dahil olduğu yaklaşık 8 bin eserin satışını gerçekleştirmektedir. Dijital yatırımlarıyla altyapısını daima geliştiren ve müşterilerine şahsileştirilmiş hizmetler sunan Bizim Toptan, PROSAF operasyonuyla da mesken dışı tüketim müşterilerine “yerinde teslim” hizmeti sunmaktadır. Halka açık bir şirket olan Bizim Toptan’ın payları Borsa İstanbul’da BIZIM koduyla süreç görmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YORUM ALANI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER

marsbahis