SON DAKİKA
hava
Google News

Beylikdüzü Çocuk Meclisi Üyeleri İzcilik Kampında

Cumhuriyet Tabiat ve İzcilik Parkı’nda gerçekleşen ‘Çocuk Meclisi Kampı’ renkli manzaralara sahne oldu.

Son Güncelleme :

25 Şubat 2024 - 19:12

/ 90 views kez okundu.
Beylikdüzü Çocuk Meclisi Üyeleri İzcilik Kampında


Cumhuriyet Tabiat ve İzcilik Parkı’nda gerçekleşen ‘Çocuk Meclisi Kampı’ renkli imajlara sahne oldu. Keyifli anların yaşandığı kampta meclis üyesi çocukları yalnız bırakmayan Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık,  atölye çalışmalarına katıldı ve oyunlara eşlik etti. Çocukların keyifli olduğu bir toplum inşa etmek için çalışmaya devam edeceklerini belirten Lider Çalık, “Beylikdüzü’nü yönetirken çocukların gözünden bakmaya çaba ediyor,  çocuk dostu bir kent yaratmak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Çocukların içinde yaşadığı ülkenin, manevi ve ahlaki kıymetlerini öğrenebilmeleri ve geleceklerine itimatla bakabilmeleri maksadıyla kurulan Beylikdüzü Belediyesi Çocuk Meclisi üyeleri izcilik kampında bir ortaya geldi. Dereağzı Mahallesi’nde yer alan Cumhuriyet Tabiat ve İzcilik Parkı’nda gerçekleşen aktiflikte çocuk meclis üyelerini yalnız bırakmayan Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, atölye çalışmalarına katılarak oyunlara eşlik etti. 56 çocuğun iştirakiyle gerçekleşen aktiflikte; kampçılık ve istikamet bulma üzere eğitimler verilirken birebir vakitte çeşitli atölye programları düzenlendi. Gerçekleşen tertipte farklı bir hafta sonu tecrübesi yaşayan çocuklar hem tabiatın tadını çıkardı hem de birlikte kaliteli vakit geçirmenin keyfini yaşadılar.

“Çocukların keyifli olduğu bir toplum inşa etmek için çalışmaya devam edeceğiz”

Çocuklarla birlikte izcilik kampında olmaktan duyduğu memnunluğu lisana getiren Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, “Beylikdüzü’nde çocuklarımızın haklarına itinayla yaklaşmaya uğraş ediyoruz. Çocukların bu kentin sokaklarında, parklarında, bahçelerinde huzur içerisinde oynayabileceği bir kent inşa etmek için yola çıkmıştık. Bu kararlılığımızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Çocukların görüşlerini özgürce söz edecekleri, alınan kararlarda kelam sahibi olacakları, kendi oylarıyla seçme ve seçilmeyi deneyimlediği Beylikdüzü Çocuk Meclisi üyelerinin yaptığı kampta çocuklarla bir ortaya gelerek keyifli vakit geçirdik. Çocukların memnun olduğu bir toplum inşa etmek için çalışmaya devam edeceğiz. Beylikdüzü’nü yönetirken çocukların gözünden bakmaya uğraş ediyor,  çocuk dostu bir kent yaratmak için var gücümüzle çalışıyoruz” biçiminde konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis