SON DAKİKA
hava
Google News

Bayana Sıhhat Projesi İle Yarınlar Aydınlık

PWN İstanbul ve Awen for Us iş birliğiyle hayata geçirilen “Sağlığa İstikamet Verecek Bayan Önderler Programı” mezunlarının başlattığı Türkiye’nin birinci ve en kapsamlı bayan sıhhati podcast serisi “Kadına Sağlık” tüm kısımlarıyla yayında.

Son Güncelleme :

27 Şubat 2024 - 21:00

/ 100 views kez okundu.
Bayana Sıhhat Projesi İle Yarınlar Aydınlık


PWN İstanbul ve Awen for Us iş birliğiyle hayata geçirilen “Sağlığa Taraf Verecek Bayan Başkanlar Programı” mezunlarının başlattığı Türkiye’nin birinci ve en kapsamlı bayan sıhhati podcast serisi “Kadına Sağlık” tüm kısımlarıyla yayında.

Kadınların sıhhat okuryazarlığını artırmayı ve toplumsal cinsiyet eşitliğine katkı sağlamayı amaçlayan Bayana Sıhhat isimli 18 kısımlık podcast serisi için istekli olarak emek verenler 26 Şubat’ta Takeda Türkiye’nin konut sahipliğinde bir ortaya geldi.

Sağlık bölümündeki bayanların gelişimini ve liderlik sürecini desteklemek hedefiyle 2021 yılında Professional Women’s Network İstanbul (PWN İstanbul) ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) iş birliğinde, UN SDSN Türkiye ve Awen for Us takviyesiyle “Sağlığa Taraf Verecek Bayan Başkanlar Programı”  başlatılmıştı. Bu programdan mezun olan istekli bayanlar, Türkiye’nin en kapsamlı ve birinci bayan sıhhati serisi olan “Kadına Sağlık” podcast serisini hayata geçirdi. Bayana Sıhhat podcast serisi, bayan sıhhati hakkında farkındalık yaratmayı, bayan sıhhati konusunda toplumsal cinsiyet eşitliğini desteklemeyi, bayanları bilinçlendirerek güçlenmelerine katkıda bulunmayı ve bayanların sıhhat okuryazarlığını desteklemeyi hedefliyor. 

Sunuculuğunu ünlü muharrir ve seslendirme sanatkarı Yekta Kopan’ın üstlendiği podcast programında alanında uzman istekli bayan konuşmacılar ile sağlıklı hayattan depresyonla başa çıkma prosedürlerine, infertiliteden kanserle çabaya kadar geniş bir yelpazede bayan sıhhatine ait hususlar derinlemesine ele alınıyor. Her kısmı 15 dakika süren ve “Bilgi bayanı güçlendirir, bayan toplumu dönüştürür” misyonuyla tasarlanan Podcast serisi, bayanların sıhhat okuryazarlığını artırmayı ve toplumsal cinsiyet eşitliğine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Tüm podcastlerin canlıya alınması ile 26 Şubat Pazartesi günü Takeda Türkiye’nin mesken sahipliğinde düzenlenen Bayana Sıhhat bilgilendirme toplantısında Sıhhate Taraf Verecek Bayan Başkanlar Programı ve Bayana Sıhhat Projesi’nin kıssası iştirakçilerle paylaşıldı. Dünya bayanlar gününe yaklaşırken kesimin başkan bayanlarını bir ortaya getiren bu kıymetli tertipte moderatör Yekta Kopan’a ve 18 istekli bayan konuşmacı tabibe, bayan sıhhatine verdikleri takviyelerden ötürü teşekkür sertifikası takdim edildi. 

“Kadına Sıhhat, Yarınlar Aydınlık” sloganıyla hayata geçirilen Bayana Sıhhat Podcast serisine Spotify, Youtube ve Apple podcast platformları üzerinden ulaşılabiliyor. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis