SON DAKİKA
hava
Google News

Bakan Göktaş Konya Büyükşehir’in Yunak’a Kazandırdığı Kapalı Pazar Yerinin Açılışını Yaptı

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Yunak’a kazandırılan kapalı pazar yerinin açılışı, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın iştirakiyle gerçekleştirildi.

Son Güncelleme :

24 Şubat 2024 - 20:24

/ 74 views kez okundu.
Bakan Göktaş Konya Büyükşehir’in Yunak’a Kazandırdığı Kapalı Pazar Yerinin Açılışını Yaptı


Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Yunak’a kazandırılan kapalı pazar yerinin açılışı, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın iştirakiyle gerçekleştirildi. Konya’yı çok güzel tanıyan ve yeni kuşak projelerle kentin gelişimini hızlandıran Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay ile yeni periyotta de çalışmaları aralıksız sürdüreceklerini belirten Bakan Göktaş, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimize hizmet etmek hepimiz için bir onurdur. Bugüne kadar bizi ailenizin bir ferdi üzere desteklediniz. Bizimle yol aldığınız için her birinize canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Yunak’ta imalini tamamladığı kapalı pazar yeri, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın katıldığı merasimle hizmete girdi.

Açılışta konuşan Konya Büyükşehir Belediyesi Lider Vekili Mustafa Uzbaş, Yunaklıların muhtaçlığını karşılamak ve daha çağdaş bir alanda alışveriş ve ticaret yapılması emeliyle ilçeye kapalı pazar alanı kazandırdıklarını lisana getirdi.

KAPALI PAZAR ALANININ MALİYETİ 25,5 MİLYON LİRA

2 bin 170 metrekare kapalı alanda, 48 adet pazar tezgahıyla hizmet verme kapasitesine sahip pazar alanının Yunak’a paha katacağına inandığını kaydeden Uzbaş, “Güncel bedelle 25,5 milyon liraya mal olan kapalı pazar alanımız güzel olsun. Eser ve hizmet siyasetiyle ve gönül belediyeciliği anlayışıyla kentimizin 31 ilçesiyle birlikte kalkınmak için büyük bir efor sarf ediyoruz. Bu doğrultuda Yunak ilçemize de altyapıdan ziraî dayanaklara, eğitimden sıhhate, sanattan spora her alanda kıymetli hizmetlerde bulunduk” diye konuştu.

“BU YÜZYILIN ÖYKÜSÜNÜ DAİMA BİRLİKTE YAZACAĞIZ”

AK Parti Konya Milletvekili Meryem Göka, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kutlu bir yolda Türkiye’yi “durmak yok, yola devam diyerek” güçlendirdiklerini belirerek, “Ülkemizi çok daha farklı bir noktaya getirdik. Artık Türkiye Yüzyılı’ndan bahsediyoruz. Bu yüzyılın kıssasını daima birlikte yazacağız. Omuz omuza bu kutlu yürüyüşümüzü sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu. 

“ÇOK DAHA HOŞ HİZMETLER YAPACAĞIZ”

AK Parti Konya Milletvekili Orhan Fazilet, “Allah’ın müsaadesiyle Yunak’a çok daha hoş hizmetler yapmaya devam edeceğiz. Yunak’a bu türlü hoş bir eser kazandıran Konya Büyükşehir Belediye Liderimize çok teşekkür ediyoruz. Bize gösterdiğiniz takviyenin, emeğin karşılığını her vakit vermeye hazırız. İyi olmasını diliyorum” tabirlerini kullandı.

“HİZMET VE ESER BELEDİYECİLİĞİ DEVAM EDECEK”

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ise, Yunak Kapalı Pazar Alanının Yunak’a iyi olmasını dileyerek konuşmasına başladı.

Önceki gelişinde Yunak’a bir toplumsal hizmet merkezi kelamı de verdiklerini anımsatan Bakan Göktaş, “Bugün inşallah toplumsal hizmet merkezimizin açılışını da gerçekleştireceğiz. Yeni toplumsal hizmet merkezimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu merkezimizle de bakanlık olarak sunduğumuz tüm hizmetlere bütün vatandaşlarımız tek bir noktadan ulaşabilecek. Konya’nın genelinde 3 huzurevi yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezi, 2 çocuk dayanak merkezi, 2 sevgi meskenini hizmete açtık. Meram’da bir huzurevi yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezimiz ile Selçuklu’da bir Manisiz Ömür Merkezimizin etüt proje çalışmaları devam ediyor” tabirlerini kullandı.

Konya’yı çok âlâ tanıyan ve yeni jenerasyon projelerle kentin gelişimini hızlandıran Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay ile yeni periyotta de çalışmaları aralıksız sürdüreceklerini vurgulayan Bakan Göktaş şöyle devam etti:

“Yunak ilçemizi her taraftan güzelleştiren Sayın Belediye Liderimiz Ali Konak beyefendiye pahalı hizmetlerinden ötürü çok teşekkür ediyoruz. Yeni periyotta Cumhur İttifakı’mızın ortak adayı Sayın Süphan Günaltay beyefendi ile Yunak ilçemiz için en düzgününü sunmaya, daima bir arada büyüyüp gelişmeye devam edeceğiz. Bu bir bayrak yarışıdır. AK Parti’miz her vakit bayrakları devredebilmiştir ve bunu çok sağlıklı bir ortamda birlik beraberlik içinde yapmıştır. Bu birlik beraberliği ben Yunak’ta da görüyorum. Halkımızın Cumhur İttifakına gösterdiği teveccühle daima birlikte büyüyüp, gelişmeyi sürdüreceğiz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimize hizmet etmek hepimiz için bir onurdur. Bugüne kadar bizi ailenizin bir ferdi üzere desteklediniz. Bizimle yol aldığınız için her birinize canı gönülden teşekkür ediyorum. Konya ve Ankara üzere biz de yan yana can canayız.”

Konuşmaların akabinde Yunak Kapalı Pazar Alanı’nın açılışı dualarla gerçekleştirildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis