SON DAKİKA
hava
Google News

“Altı Üstü Bilinç” sanatseverlerle buluştu

Ege Üniversitesi (EÜ) Hoş Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Görsel Bağlantı Tasarımı Kısmı Öğretim Vazifelisi Dr. Damla İşbilen’in ikinci şahsî standı “Altı Üstü Bilinç” sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Son Güncelleme :

26 Şubat 2024 - 15:00

/ 99 views kez okundu.
“Altı Üstü Bilinç” sanatseverlerle buluştu


Ege Üniversitesi (EÜ) Hoş Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Görsel Bağlantı Tasarımı Kısmı Öğretim Vazifelisi Dr. Damla İşbilen’in ikinci ferdî standı “Altı Üstü Bilinç” sanatseverlerin beğenisine sunuldu. İzmir Ticaret Odası Stant Salonu’nda düzenlenen standın açılışına EÜ Hoş Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alev Fatoş Parsa, İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Derman Küçükaltan, İzmir Ticaret Odası Müze ve Arkeolojik Hizmetler Direktörü Dr. Ayşegül Selçuki ve sanatseverler katıldı.

 Serginin teknoloji ve sanatın kusursuz bir birleşimini sunduğunu belirten Prof. Dr. Parsa, “Altı Üstü Şuur standı, dijital teknolojinin kullanımını içeren yapıtlarla, insan zihninin karmaşıklığını ve çeşitliliğini daha derinlemesine anlamamıza imkan tanıyor. Sanatın gücüyle, teknolojinin imkânları bir ortaya gelerek, izleyicilere bilinçaltının gizemli dünyasına çağdaş bir bakış sunuyor. İnsan zihninin derinliklerine ışık tutan bu eşsiz stant için hocamıza teşekkür ederiz” diye konuştu.

Sergi hakkında bilgi veren Öğr. Gör. Dr. İşbilen, “Altı Üstü Şuur isimli ikinci şahsî standım, insan zihninin karmaşıklığını ve çeşitliliğini beyin formu aracılığıyla ele almaktadır. Stant, bilinçaltı ve bilinçdışı katmanlara odaklanarak, insanın iç dünyasındaki zenginliklere ve bastırılmış hislere bir seyahat sunar. Niyetlerin, anıların, hislerin ve bilinçaltındaki derinliklerin taşıyıcısı olan beyin, her yapıtta farklı bir yorumla karşımıza çıkar.  Sanat, bilinçaltındaki çatışmaları ve bilinçdışındaki ahengin keşfedilmesinde bir araç olarak kullanılır. Her eser, insan zihninin derinliklerine, çatışmalarına ve uyumlarına dair yeni bir perspektif sunar” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis