SON DAKİKA
hava
Google News

Alım; “Gençlerle yürüyecek çok yolumuz var”

Sivas Belediye Lideri ve AK Parti Belediye Lider Adayı Hilmi Alım, Ulusal Türk Talebe Birliği üyesi gençlerle sohbet programında bir ortaya geldi.

Son Güncelleme :

08 Şubat 2024 - 19:12

/ 19 views kez okundu.
Alım; “Gençlerle yürüyecek çok yolumuz var”


Sivas Belediye Lideri ve AK Parti Belediye Lider Adayı Hilmi Alım, Ulusal Türk Talebe Birliği üyesi gençlerle sohbet programında bir ortaya geldi.

Programa Bilgin’in yanı sıra; AK Parti Sivas Vilayet Lideri Av. Yusuf Tanrıverdi, Merkez İlçe Lideri Muhammed Burak Kuruçay, Gençlik Kolları Başkanlığı Fatih Sakarya ve Ulusal Türk Talebe Birliği Sivas Vilayet Lideri Sergen Yavuz ile çok sayıda davetli katıldı.

Programda birinci olarak kelam alan Ulusal Türk Talebe Birliği Sivas Vilayet Lideri Sergen Yavuz “Biliyoruz ki önümüzde 31 Mart Mahallî Seçimleri var. Mevcut Belediye Liderimiz tekrardan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle vilayetimizden Belediye Lider Adayı olarak gösterilmiştir. Bizler de Ulusal Türk Talebe Birliği (MTTB) olarak yalnızca şahsımıza değil, teşkilatımıza değil, vilayetimizin bütün gençlerine, gençlik çalışanlarına gerekli değeri veren, gerekli dayanağı veren ve gençler için gece gündüz durmadan hizmet eden Belediye Liderimiz Hilmi Bilgin’e yol arkadaşlığı yapmak, önümüzdeki genel seçimlerde kendisini desteklemek düşüyor.” dedi.

AK Parti Merkez İlçe Lideri Muhammed Burak Kuruçay ise “Önümüzde değerli bir seçim var. Burada birinci kez oy kullanacak kardeşlerim var. Biz hepinizden dua ve dayanağınızı istiyoruz. Tabi hepiniz biliyorsunuz medyadan da takip ediyorsunuz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gençlere yönelik çok önemli çalışmalar yapıyor. Birinci seçilme yaşını 18’e indiren siyasi parti bizdik. Sizlerin önünü açan siyasi başkan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dı.” halinde konuştu.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı Fatih Sakarya da “31 Mart’ta inşallah Belediye Başkanlığı seçimi var. 5 yıl içerisinde Belediye Liderimiz Hilmi Beyefendi sahiden gençlere çok büyük hizmetler yaptı. Gençlere çok ehemmiyet verdi. İnşallah sizlerle birlikte alanlarda olacağız.” tabirlerini kullandı.

Daha sonra konuşan AK Parti Sivas Vilayet Lideri Yusuf Tanrıverdi, “Sivas Belediye Liderimiz Hilmi Alım, Sivas’ta gönül belediyeciliğin öncülerindendir. Yaptığı hizmetler ortada, gençlere ne kadar tartı verdiği ortada. Belediyemizin burada heyecan merkezleri var. Kütüphaneler var. Gençlere orada birçok hizmet var. İnşallah hepinizi heyecan merkezlerine bekliyoruz. Orada size uygun ortamlar var. İnternet var. Çay kahve ikramımız var. Hilmi Liderimizin sayesinde gençlerimiz için birçok mahallede heyecan merkezlerimiz var.” dedi.

Belediye Lideri Hilmi Alım ise “Biz politikler olarak birçok toplantı yapıyoruz. Birçok programa katılıyoruz. Ancak bizler için en manalısı, en heyecanlısı gençlerle yaptığımız programlardır. Zira gençlerimizin bize verdiği güç bizim çalışma şevkimizi daha da artırıyor. Biz siyaseten işgal ettiğimiz yerleri makam olarak görmeyen bir partinin mensubuyuz. Biz bizim için Belediye Başkanlığı millete, kente hizmet etmenin aracıdır. Bizim için Vilayet Başkanlığı kentin sıkıntılarını takip etmenin aracıdır. Zira biz makamlardan güç alan değil, makamlara güç veren bir siyaset anlayışına sahibiz.” diye konuştu.

“Milletimiz bize bir emanet verdi” diyen Alım “Biz de vazife süremiz boyunca omuzumuza yüklenen emanetin yükünü taşımanın çabası içerisinde olduk.  Birçok hizmet yaptık birçok eserler ortaya koyduk. “Söz Verdik Yaptık” kitapçığında 5 yıl boyunca bu kente paha katacak bu kente vizyon verecek projelerimiz burada kısaca sizlere özetledik. Fakat bu kentin ve bu ülkenin çok daha büyük yapıtlara çok daha büyük hizmetlere gereksinimi var. Biliyorsunuz 29 Ekim 2023’te Cumhuriyetin 100. yılını kutladık. Ve Türkiye Yüzyılı birinci seçiminde de bir defa daha milletimizin huzurundayız. ‘İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın’ anlayışıyla birlikte insanımıza hizmet edecek, milletimize hizmet edecek, insan merkezli hizmet ve eser siyaseti ortaya koyacağız dedik. ‘Gençler için ne yapabiliriz diye tartıştık. Şöyle yapalım demedik, dayatmadık. Gençlere sorduk. Gençlik çalışmasını nasıl yapalım, nasıl bir çalışma yaparsak gençler için yararlı olur. Nasıl bir çalışma yaparsak gençler bu çalışmadan memnun olur. Bunun kaygısında olduk bunun çabasında olduk.” dedi.

“Sosyal ve kültürel çalışma açısından güçlü bir çalışma süreci geçirdik” diyen Alım konuşmasının devamında şu tabirlere yer verdi; “Pandemi süreci, zelzele sürecine karşın yorulmadan, usanmadan gençlerden aldığımız heyecanla, gençlerin beklentileri doğrultusunda birçok hizmet ortaya koyduk. Birçok eser ortaya koyduk. Kentin farklı bölgelerine kazandırdığımız ‘Heyecan Merkezleri’, kültürel çalışmalar, toplumsal çalışmalar, üniversite nezninde çalışmalar, seyahat programları, bunların tamamı gençlere yönelik çalışmalardır. Bundan sonrada devam edecek çalışmalar var. Gençlerin kendini söz edeceği, feyiz alabileceği, medeniyetimizi inşa edecekleri, kendilerini daha güzel yetiştirebilmesi açısından ne yapılması gerekiyorsa daima birlikte yapacağız. Onun için biz diyoruz ki yaptık, eserler ortaya koyduk, hizmetler ortaya koyduk, bunu düzgün anlatarak Türkiye Yüzyılı’nı Sivas’ta inşa etmek de yeniden bizim elimizde. Bu noktada da tekrar biz MTTB’deki gençlerle birlikte konut mesken, kapı kapı gençlere davamızı, gayretimizi, yaptıklarımızı, yapacaklarımızı anlatacağız. Bu milletin en güvendiği başkan, en güvendiği takım Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve onun yol arkadaşları olan AK Parti takımlarıdır. Kâfi ki biz insanımıza dokunalım, kâfi ki biz insanımızın gönlünü kazanacak işler yapalım. Faaliyetler yapalım. Milletimizin duası da dayanakla daima bizim yanımızda. Sevgili gençler sizlerle daha yürüyecek çok yolumuz var.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis