SON DAKİKA
hava
Google News

Akut Vakfı’nın Hatay’daki okullarında dayanışma sürüyor

AKUT VAKFI, 6 Şubat sarsıntılarından en çok etkilenen bölgelerden biri olan ve öğrenci nüfusunun ağır olduğu Hatay’da çocukların eğitimlerine devam etmelerini sağlamak maksadıyla Antakya Serinyol ve Maşuklu mahallelerinde iki okul açtı. Öğrenciler, 5 Şubat’ta ikinci periyodun birinci ders zilinin çalması ile birlikte yeni okullarına “merhaba” demenin memnunluğunu yaşadı.

Son Güncelleme :

09 Şubat 2024 - 21:24

/ 22 views kez okundu.
Akut Vakfı’nın Hatay’daki okullarında dayanışma sürüyor


AKUT VAKFI, 6 Şubat sarsıntılarından en çok etkilenen bölgelerden biri olan ve öğrenci nüfusunun ağır olduğu Hatay’da çocukların eğitimlerine devam etmelerini sağlamak hedefiyle Antakya Serinyol ve Maşuklu mahallelerinde iki okul açtı. Öğrenciler, 5 Şubat’ta ikinci periyodun birinci ders zilinin çalması ile birlikte yeni okullarına “merhaba” demenin memnunluğunu yaşadı.  

AKUT VAKFI, zelzelede yıkılan okullar nedeniyle eğitimin kesintiye uğramaması maksadıyla Hatay Valiliği ile yapılan protokol çerçevesinde Antakya İlçesi’ne bağlı Serinyol ve Maşuklu’da tam donanımlı iki prefabrik okul inşa etti. AKUT VAKFI’nın 5 Şubat’ta açılışını yaptığı Serinyol İlkokulu ve Ortaokulu ile Maşuklu İlkokulu’nda tahsil gören 670 öğrenci; inançlı, konforlu ve verimli bir eğitim ortamı için tüm ayrıntıların düşünüldüğü yeni okullarına kavuştular.

Antakyalı ve Antakya dostu olan bir küme Üsküdar Amerikan Lisesi mezunu, tekrar birebir okuldan mezun olan AKUT VAKFI Mütevelli Heyeti ve İdare Konseyi Üyesi Dr. Pınar Beard’dan projeyi duyunca dayanışma için harekete geçtiler. Zerrin Tamer Gür’ün tertibini üstlendiği dayanışma hareketi kapsamında okul müdürleri ile direkt irtibat kurarak bağışçıların takviyeleriyle hazırladıkları ikramları çocuklara ulaştırdılar. Bu süreçte bölgesel iktisada katkı sağlamak hedefiyle lokal üreticiler ile iş birliği içerisinde oldular. 

AKUT VAKFI, destekçileri ve gönüllüleri ilerleyen devirde de hem Serinyol ile Maşuklu’daki okullar ve yine hizmete geçen kuaförleri, hem de yeni projelerle Hatay’ın yanında olmaya devam edecek. 

AKUT VAKFI Okul Projesinin Ana Destekçisi Turkish Philanthropy Funds yanı sıra Klüh Multiservices, Busch Vacuum’un dayanak verdiği okulların üretimi sırasında Hatay’da faaliyet gösteren Hateks firması da AKUT VAKFI’nın yanındaydı. Ayrıyeten okulların açılış gününde Melodi Çikolata, ETİ ve Sinerji Dokumacılık tüm öğrenciler ve öğretmenler için hazırladıkları armağanlarla dayanışmanın birer modülü oldular. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis