SON DAKİKA
hava
Google News

Akfen İnşaat Zagreb Projesinde Hırvatistan Başbakanı Plenkovic’i Ağırladı

Hırvatistan Başbakanı Andrej Plenkovic, Akfen İnşaat ve Dost İnşaat tarafından renöve edilen tarihî Sister Of Mercy Hastanesi projesine inceleme ziyareti gerçekleştirdi

Son Güncelleme :

14 Şubat 2024 - 9:48

/ 32 views kez okundu.
Akfen İnşaat Zagreb Projesinde Hırvatistan Başbakanı Plenkovic’i Ağırladı


Hırvatistan Başbakanı Andrej Plenkovic, Akfen İnşaat ve Dost İnşaat tarafından renöve edilen tarihî Sister Of Mercy Hastanesi projesine inceleme ziyareti gerçekleştirdi

Hırvatistan Başbakanı Andrej Plenkovic, Akfen İnşaat   – Dost İnşaat tarafından ülkenin başşehri Zagreb’de imaline devam edilen Sister Of Mercy Hastanesi projesine ziyaret gerçekleştirdi. Başbakan Plenkovic’i Akfen Holding Başkanvekili ve CEO’su Selim Akın, Akfen İnşaat Genel Müdürü Mesut Coşkun Ruhi ve proje çalışanları karşıladı.

1895 yılında hayata geçirilen tarihî Sister Of Mercy Hastanesi’nin 110 bin metrekare alan üzerinde 22 binası bulunuyor. Üretimini Akfen İnşaat  – Dost İnşaat’ın üstlendiği, 2022 yılının Kasım ayında kontratı imzalanan ve projelendirme çalışmaları başlayan proje, yaşanan zelzelede ziyan gören hastanenin renovasyonunu içeriyor. Çalışmaların 2025 yılında bitirilmesi planlanıyor.

Kuruluşundan itibaren Türkiye ve yurtdışında şimdiye kadar havalimanı terminalleri, doğalgaz boru çizgileri, hidroelektrik santralleri ve gayrimenkul projeleri üzere kıymetli altyapı projelerini hayata geçiren Akfen İnşaat, Hırvatistan’ın başşehri Zagreb’de imaline devam ettiği projede değerli bir konuğu konuk etti.

Hırvatistan Başbakanı Andrej Plenkovic, Akfen İnşaat ve Dost İnşaat tarafından ülkenin başşehri Zagreb’de imaline devam edilen Sister Of Mercy Hastanesi projesine ziyaret gerçekleştirdi. Hırvatistan Başbakanı Andrej Plenkovic’e ülkenin Sağlık Bakanı Vili Beroş ve İnşaat Bakanı Branko Bacic de eşlik etti.

Akfen Holding Başkanvekili ve CEO’su Selim Akın, Akfen İnşaat Genel Müdürü Mesut Coşkun Ruhi ve proje çalışanları tarafından karşılanan Başbakan Plenkovic tarihî hastanenin renovasyonu konusunda yürütülen çalışmaları yakından izlerken, proje hakkında da bilgiler aldı.

ÇALIŞMALARIN 2025 YILINDA TAMAMLANMASI PLANLANIYOR

1895 yılında Hırvatistan’ın başşehri Zagreb’de hayata geçirilen tarihî Sister Of Mercy Hastanesi’nin 110 bin metrekare alan üzerinde 22 binası bulunuyor. İmalini Akfen İnşaat ve Dost İnşaat’ın üstlendiği,  2022 yılının Kasım ayında kontratı imzalanan ve projelendirme çalışmaları başlayan proje, yaşanan zelzelede ziyan gören tarihî Sister Of Mercy Hastanesi’nin renovasyonunu içeriyor.

Üstlenilen proje kapsamında birebir yerleşke içerisinde yer alan ve kullanımı devam eden 6 binadan 4 binanın renöve edilmesi ve 2 binanın yıkılıp büsbütün tekrar yapılması bulunuyor.

Sister Of Mercy Hastanesi projesinin güçlendirme tasarım safhası Avrupa Birliği Dayanışma Fonu, imal basamağı ise Hırvatistan Hükümeti’ne bağlı Sıhhat Bakanlığı tarafından finanse ediliyor. Projenin 2025 yılında tamamlanması planlanıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis