SON DAKİKA
hava
Google News

Ak Portföy 500 milyar eşiğini aşarak liderliğini sürdürüyor!

Ak Portföy, yönettiği 500 milyar TL üzerinde varlık büyüklüğüyle Türkiye’nin en büyük portföy idaresi şirketi unvanını koruyor.

Son Güncelleme :

26 Şubat 2024 - 11:00

/ 96 views kez okundu.
Ak Portföy 500 milyar eşiğini aşarak liderliğini sürdürüyor!


Ak Portföy, yönettiği 500 milyar TL üzerinde varlık büyüklüğüyle Türkiye’nin en büyük portföy idaresi şirketi unvanını koruyor. 

Ak Portföy, Sermaye Piyasası Heyeti bilgilerine nazaran Şubat 2024 tarihi prestijiyle yönettiği 500 milyar TL varlık büyüklüğü ile Türkiye’nin en büyük özel portföy idare şirketi. 

Dünyanın en büyük 500 portföy idare şirketi ortasında da yer alan Ak Portföy, Türkiye’nin gururu olmayı sürdürüyor. 

Gücümüzü yatırımcılarımızdan alıyoruz.

Ak Portföy’ün dalda her alanda başkan olduğunun altını çizen Ak Portföy Genel Müdürü Mehmet Ali Ersarı, “Gücümüzü ve gücümüzü, ülkemizin ve sermaye piyasalarımızın geleceğine inanmaktan, dönüşümüne öncülük yapmaktan ve yatırımcılarımızın gereksinimlerine uygun tahliller geliştirme heyecanımızdan alıyoruz. Geleceğin inşasında sermaye piyasalarının rolü büyük önem taşıyor. Ülkemizde finansal kurumlar içinde portföy idare şirketleri, varlık büyüklükleriyle uzun vadeli yatırım havuzunu yöneten kurumlar olarak öne çıkıyor. Biz de bu doğrultuda, yatırımcılarımızın değişen muhtaçlıklarını ve beklentilerini anlayan ve yenilikçi eserlerle bu gereksinimleri karşılayan bir kurum olarak dünya standartlarında yeni jenerasyon eser ve hizmetler geliştiriyoruz. 

Türkiye’de yatırım kültürünü dönüştürmek, kesimimize pek çok birincisi kazandırmak, büyük muvaffakiyetler elde etmek ve tasarruf sahiplerinin bize olan itimatlarını hissetmek, bizim için çok kıymetli bir motivasyon kaynağı.

Zaman içinde ülkemizde tasarruf sahiplerinin birçok yeni varlık sınıfına basitçe yatırım yapabilmesini mümkün kılan rakipsiz bir eser gamı ve yatırım fonu çeşitliliği yarattık; sonuç olarak yönettiğimiz 500 milyar TL büyüklük ile Sermaye Piyasası Heyeti datalarına nazaran Türkiye’nin en büyük özel portföy idare şirketiyiz. 

Bu yıl ayrıyeten, World Finance tarafından düzenlenen ‘Investment Management Awards 2023 – Yatırım İdaresi Ödülleri’ kategorisinde arka arda beşinci kere “Türkiye’nin En Uygun Yatırım İdaresi Şirketi” unvanını almanın da gururunu yaşıyoruz. Bu gelişmeler gurur kaynağımız olduğu üzere bizleri her vakit çok daha uygununu gerçekleştirmeye teşvik ediyor” diye konuştu. 

Temel stratejimiz yatırımcıların gereksinim ve beklentilerini dinleyerek anlamak ve yenilikçi eserlerle bu muhtaçlıkları karşılamak üzerine heyeti. 

Ak Portföy’ün kurulduğu günden bu yana ana misyonunun tasarruf sahiplerinin birikim ve yatırımlarına bedel katarak, sermaye piyasalarının gelişimini ve derinleşmesini desteklemek olduğunun altını çizen Ersarı konuşmasını şöyle sürdürdü:  

“Biz temel stratejimizi, yatırımcıların değişen gereksinim ve beklentilerini anlayan ve yaratıcı eserlerle bu gereksinimleri karşılayan yenilikçi ve çevik bir şirket olmak olarak belirledik. Bu kapsamda, yerli ve ileri teknolojilerden, yenilenebilir güce, sağlıktan turizme kadar ‘Yatırımın Geleceği’ çatısı altında farklı temalarda eserler geliştirerek yatırımcılarımıza sunduk. Bu temaların yanı sıra ülkemizin ihracatçı şirketlerinden yerli teknoloji temalarına, yüksek kar hissesi ödeyen şirketlerinden bankacılık dalına kadar, Türkiye’nin büyüme ve bedel odaklı en geniş pay senedi yatırım kainatına sahibiz. 

Türkiye’de birinci defa Ak Portföy tarafından kurulmuş olan GSYF’lerimiz ve gibisi birçok ürünümüz ile de ülkemizin potansiyeli yüksek seçilmiş teknoloji şirketlerine yatırım yapma imkanı sunuyoruz. Sektörde her vakit birincileri gerçekleştiren öncü bir kurum olarak, yatırımcılarımıza daha fazla katma kıymet yaratabilecek yeni eser ve hizmetler geliştirmeye tıpkı heyecan ve sorumluluk hissiyle devam edeceğiz. Bu tarihi başarıda en büyük hisseye sahip tüm çalışma arkadaşlarıma ve iş ortaklarımıza teşekkür ediyorum.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YORUM ALANI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER

marsbahis