SON DAKİKA
hava
Google News

Abdullah Özdemir, Bağcılar için yeni devir projelerini anlattı

Bağcılar Belediye Lideri ve lider adayı Abdullah Özdemir, yeni devirde gerçekleştireceği projelerin tanıtımını yaptı. Eğitimden etrafa kadar 8 farklı başlıktan oluşan projeler, toplumun her kesitine hitap ediyor. Heyecan ve coşkunun bir an olsun azalmadığı merasimde, Özdemir’in vaatleri ilçe sakinlerinden büyük alkış aldı.

Son Güncelleme :

25 Şubat 2024 - 21:24

/ 95 views kez okundu.
Abdullah Özdemir, Bağcılar için yeni devir projelerini anlattı


Bağcılar Belediye Lideri ve lider adayı Abdullah Özdemir, yeni devirde gerçekleştireceği projelerin tanıtımını yaptı. Eğitimden etrafa kadar 8 farklı başlıktan oluşan projeler, toplumun her kısmına hitap ediyor. Heyecan ve coşkunun bir an olsun azalmadığı merasimde, Özdemir’in vaatleri ilçe sakinlerinden büyük alkış aldı.

Bağcılar Belediye Lideri ve lider adayı Abdullah Özdemir, 2024-2029 periyodu hayata geçireceği dev projeleri açıklamak emeliyle bir program düzenledi. Bağcılar Olimpik Spor Salonu’nda gerçekleşen lansman toplantısına yazılı ve görsel medya temsilcileri katıldı.

Gençler, Özdemir’i coşkuyla karşıladı

Her yaştan ilçe sakini programın yapıldığı salonu doldurdu. Abdullah Özdemir, alana eşi ve çocuklarıyla birlikte geldi. Özdemir ailesi, alan girişinde gençler tarafından coşkuyla karşılandı. Ağır iştirakten ve gösterilen ilgiden ötürü Özdemir, davetlilere teşekkürlerini iletti. Davetliler, Özdemir için sık sık slogan attı. Programa; AK Parti Küme Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, AK Parti Milletvekili Şamil Ayrım, AK Parti ve MHP MKYK üyeleri ile partililer katıldı.

22 aylık süreçte yaptıkların anlattı

Özdemir, belediye başkanlığı periyodunda gençler için yaptığı E-Spor Merkezi’nden yaşlılar için hizmete sunduğu Vefahane Hayat Merkezi’ne engelliler için açtığı Manisiz Yüzme Havuzu’ndan gereksinim sahiplerine yönelik Toplumsal Market’e kadar yaptığı çok sayıda hizmeti anlattı.

Meclis üyesi adayların tanıtımı yapıldı

Olimpik Spor Salonu’nda yeni meclis üyesi adayları da yerini aldı. Sahneye çıkan adayların tek tek tanıtımı yapıldı. Lider Özdemir “Birlikte el ele vererek, ilçemizi en uygun noktaya taşıyacağız. İyi olsun” dedi.

Projelerini 8 farklı başlık altında topladı

Özdemir daha sonra da yeni devirde yapacağı plan ve projelerini sinevizyon eşliğinde görsel sunumla anlattı. Özdemir’in 2024-2029 ortası hayata geçireceği projeler, Eğitim-Kültür, Tesisler, Gençlik ve Spor, Engelliler, Ulaşım ve Altyapı, Park ve Yeşil Alanlar, Etraf ve Güç ve Başka Kurumlar’dan oluşan 8 başlıktan oluşuyor. Toplumun her kısmına hitap eden projelerde her mahalleye toplumsal tesis, kültür merkezleri, kütüphaneler ve yeşil alan çalışmaları yer alıyor.

“Sadece Bağcılar değil İstanbul için de çok çalışacağız”

Bir çocuğun bayram sabahına uyandığı günkü üzere çok heyecanlı olduğunu söyleyerek kelamlarına başlayan Özdemir, “Çocukluğumuzdan bugüne acı tatlı tüm izlerini sokaklarında bıraktığımız ilçemizin, Lideri ve adayı olarak karşınızda olmanın heyecanı ve memnunluğu içerisindeyim. Bağcılarımız alt yapısı, ulaşımı, etrafı, eğitim ve spor tesisleri, toplumsal faaliyetleri en çağdaş donatılarla yarışırken; anılarımızın, hayallerimizin yaşadığı bu sokaklar birebir doku, tıpkı kültür, birebir içtenlikle geleceğe yürüyecek. Artık durmadan, Bağcılarımızda ulaşmadık hane, sıkılmadık el kalmayana kadar çalışmaya devam edeceğiz. Sırf Bağcılarımız için değil, Şehr-i İstanbul’umuzu emin ellere teslim etmek için 31 Mart’a kadar çok çalışacağız” dedi.

Sizi daima birlikte tatile göndereceğiz

Konuşmasının devamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni eleştiren Özdemir, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile irtibata geçerek ulaşım master planının UKM kararlarını aldık. Bir yıldır yazıyoruz. ‘Hadi girişelim’, ‘Hadi buraları yapalım’. Alt yapıya gönderin, üst yapıya gönderin, yol bakıma gönderin derken şu anda da diyorlar ki, ‘Bize seçime kadar dokunmayın.’ Değerli Bağcılarlı hemşehrilerim, biz de buradan diyoruz ki, ‘Artık seçimden sonra size dokunmamıza gerek kalmayacak sizi daima birlikte, daima birlikte tatile göndereceğiz” dedi.

Bağcılar’a denizi getiriyoruz

Davetlilere bir müjde vereceğini kelamlarına ekleyen Özdemir, “Bu devir Bağcılar’ımıza denizi getiriyoruz. Bağcılarımızı denizle buluşturuyoruz. İnşallah bakanlıklarımızla birlikte yapmış olduğumuz çalışmalarımızın sonucunda Kilyos bölgesinde yeni bir kıyısı Bağcılar’ımıza, İstanbul’a kazandırıyoruz. Bağcılar’ımızın tüm fertlerine şimdiden güzel uğurlu olsun. Burada hayata geçireceğimiz toplumsal tesislerle Bağcılarlı hemşehrilerimize İnşallah hoş denizi armağan ediyoruz” diye konuştu.

Bağcılarımız çok hoş beşerler yetiştirdi

Gençlere seslenen Özdemir, “Türkiye’de Bağcılar’dan Türkiye birincilerini çıkarmaya hazır mıyız? Bakın daha evvel Bağcılar’dan bir Türkiye birincisi çıktı. Feyzullah Kıyıklık liderimizin evladı Türkiye birincisi olarak derece aldı. Bağcılar’ımız sahiden çok hoş beşerler yetiştirdi. Şu anda Alper Gezeravcı astronotumuz uzaya çıktı. Kendisini uzaya çıkaran dragon şirketinin mühendisi nereli. Bağcılarlı. Şu anda ülkemizin çığır atlamasına, Kaan’larımızın göklere çıkmasına ve ulusal teknoloji seferberliğimizin öncülüğünün yapılmasına vesile olan Sanayi ve Teknoloji bakanımız nereli? Kendisi Bağcılarlı, Çınar Mahallemizin evladı. O yüzden söylüyorum. Fırsat tanındığı vakit, yollar açıldığı vakit Bağcıların evlatlarının aşamayacağı hiçbir şey yoktur. Bu manada, kuruluşundan bu tarafa gençlerimiz her vakit Bağcılar’da önü açılan fertler oldu” diyerek onlara olan itimadını lisana getirdi.

Rekor oy kelamı veriyoruz

Cep telefonunu eline alan Özdemir, görüntü kaydı yaparak Murat Kurum’a ileti göndereceğini belirterek şunları söyledi: söyleyerek “Gelin daima birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Liderimiz Murat Kurum’a güçlü bir bildiri iletelim. İnşallah daima bir arada şu kelamı verelim. Çok çalışacağız değil mi Bağcılar? 31 Mart’a kadar durmadan çalışmaya kelam veriyoruz değil mi Bağcılar? 31 Mart’a kadar kapı kapı dolaşıp İstanbul’a rekor oyla dayanak olmaya kelam veriyorsunuz değil mi Bağcılar? Sayın Liderim, biz Bağcılar olarak inşallah rekor, İstanbul’da da Murat Kurum diyeceğimizi kelam veriyoruz.”

Özdemir, daha sonra 2024-2029 devrine ait vaatlerini sıraladı. Özdemir’in hayata geçirmeyi planladığı projelerden kimileri ise şöyle;

Birinci önceliğimiz kentsel dönüşüm

-Yeni periyotta de kentsel dönüşümü birinci önceliğimiz olarak koruyacağız. Kentsel dönüşümde müddet ve firmaya olan itimat sorunlarını ortadan kaldırmak gayesiyle çalışmalarımızı hayata geçireceğiz. Bu hedefle, mahallelerimizde Kentsel dönüşüm ofisleri kurarak, binasını dönüştürmek isteyen vatandaşlarımıza tüzel ve teknik dayanak sağlayacağız. Böylece Bağcılarımız nefes alacak ve inşallah Bağcılarımızı zelzeleye karşı daha dirençli bir ilçe haline getireceğiz.

22 mahalleye toplumsal tesis

– Misyona geldiğimizde 1 olan toplumsal tesis sayımızı tam 5’e çıkarttık. 2024 yılının sonuna kadar bağ kafe ve toplumsal tesislerimizin sayısını tam 10’a çıkartıyoruz. Beş yıllık yeni devrimizde her mahallemize bağ kafe ve toplumsal tesisi açacağız. Bağ Kartlılar yüzde 20 indirimli olarak hizmet etmeye devam edeceğiz.

Her mahalleye kreş

-Yeni devirde ilçemizin her mahallesinde kreşler açmak için çalışmalarımızı hızlandıracağız.

3 Bilgi Konutu 7 Etüt Merkezi

-3 yeni bilgi meskeni ve 7 Etüt merkezini de hizmete sunacağız.

Çocuk Köyü

-Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için hayal güçlerini besleyecek, ‘Bağcılar Çocuk Köyü’ projemizi bu devir hayata geçireceğiz.

Tarım Okulu

-Çocuk köyümüzde çocuklar toprağa dokunacak, bitkilerin nasıl büyüdüğünü gözlemleyecek ve tabiatın döngüsünü birinci elden deneyimleyecekler.

Kadın İş Geliştirme Merkezi kuracağız

-Yeni periyotta iş sahibi olmak isteyen bayan girişimcilerimize yönelik; Bayan iş geliştirme merkezi kuracağız.

Lise son sınıf öğrencilerine 20 bin TL destek 

-İlçemizde üniversite kazanan her gencimize tek seferlik 10.000 TL muvaffakiyet mükafatı vereceğiz.

-Lise son sınıf öğrencilerimize tek seferlik 20.000 lira kıymetindeki online dershane takviyesiyle üniversiteye hazırlık çalışmalarını rahatlatıyoruz.

CUBE Bağcılar

-CUBE Bağcılar projemiz ile Bağcıları girişimcilerin merkezi haline getiriyoruz.

Akıllı Saat Uygulaması

-Akıllı saat uygulamasıyla konutlarında yalnız yaşayan büyüklerimizin sıhhatini anlık olarak takip edecek, acil durumlarda anında takviye olacağız.

Alzheimer Gündüz Ömür Evi

-Alzheimer Gündüz Ömür Evi’ni hayata geçirerek, büyüklerimizi emanetimiz bileceğiz.

3 Millet Bahçesi, 34 Mahalle Bahçesi

-Yeşili Bağcıların vazgeçilmez rengi yapıyoruz. 65.000 m2 toplam alanıyla 15 Temmuz, Göztepe ve Molla Gürani ismiyle 3 yeni millet bahçemizi bu periyot halkımızın hizmetine sunacağız.

-Seçkin mimarlar tarafından hazırlanmış olan 150.000 m2 alana sahip 17’si tematik park olmak üzere 34 Bağcılar bahçesini, Bağcılar’ımıza armağan edeceğiz.

Ulaşım Master Planı

-Ulaşım Master Planı’nı uygulamaya başlıyoruz. Temel gayemiz, yeni eklenecek raylı sistemler ve toplu ulaşım ağlarıyla, araba ulaşımına alternatif oluşturmaktır. Yeni kavşak ve ilişki yollarında düzenlemeler yapacağız. Bağcılar’ı ulaşım master planımızla kolay, süratli ve konforlu seyahat edilen bir ilçe haline getirmeyi hedefliyoruz.

11 otopark, 7 semt pazarı

-Otopark kapasitesini yeni devirde arttıracağız. 11 yeni otopark inşa edeceğiz.

-7 adet kapalı semt pazarı yapacağız.

Yeni Nikah Sarayı

-Mimarisi, donatıları ve toplumsal imkanlarıyla Bağcılar’ımıza yeni nikah sarayımızı Murat Kurum liderimizin da katkılarıyla kazandıracağız.

Selanik Meskeni ile Balkan Kültür ve Gençlik Merkezi

-Mahmutbey bölgesinde Selanik meskenini hizmete alacağız. Bu merkezimizi göçle gelen vatandaşlarımızın kültürlerinin tanıtımının yapıldığı mekânsal kurgular ile zenginleştireceğiz.

-Balkan Kültür ve Gençlik Merkezi’ni açıyoruz. Farklı tematik alanlarda gençlerimize profesyonel dayanak sağlayacağız.

Meydan Bağcılar

– Bu projeyle Bağcılar meydanını yeni kimliğine kavuşturacağız. Meydan, kültürel ve toplumsal etkinliklere mesken sahipliği yapacak, esnek kullanım alanlarına sahip olacak. Açık hava stantları, konserler, şenlikler ve çeşitli topluluk aktiflikleri için ülkü bir yer haline gelecek.

Yeni bir stadyum

-Bağcılar’a tam kapsamlı yeni bir stadyum armağan edeceğiz.

10 bin kişi kapasiteli spor kompleksi

-Yeni periyotta 10.000 kişi kapasiteli FİBA standartlarında basketbol ve voleybol alanını kazandırmış olacağız. Çağdaş mimari usulüyle spor salonumuz, Bağcıların parlayan yıldızı haline gelecek.

30 yeni spor tesisi

-Her mahallemizde, her yaştan insanımızın faydalanabileceği 30 yeni spor tesisleri inşa edeceğiz.

Çocuk Üniversitesi

-Çocuk Üniversitesi’ni hizmete sunacağız. Geleceğin başkanlarını bu üniversitede keşfedecek ve yalnızca bilim dünyasına değil, toplumsal dünyamıza da sorumluluğumuzu yerine getireceğiz.

Kefken İkinci Etap Kamp Alanı

-Kefken’de bulunan kampımızın yanına, bayanlara özel plajı olan bir yeni kampı tüm Bağcılarlı hanımefendilere kazandırıyoruz.

Bağcılar’a denizi getiriyoruz

-Bu devir, Bağcılarımıza deniz getiriyoruz. Bağcılarımıza Kilyos bölgesinde yeni bir kıyı yeri kazandırıyoruz. Burada hayata geçireceğimiz toplumsal tesisler ile Bağcılarlı hemşehrilerimize denizi armağan ediyoruz.

Dijital İçerik Üretim Merkezi

-Arttırılmış gerçeklik ve metaverse çalışmalarının merkezi haline gelecek, sanal gerçeklik gözlükleriyle gençlerimize dünyanın birçok noktasındaki müzeleri sanal ortamda gezdirme imkanı sunacağız. Greenbox stüdyosunda içerik üretimi için bir merkez dayanağı sunacağız. Ses kayıt merkezi, sahne ve stüdyo dayanağı, kurgu ve montaj takviyesi ile günümüzün içerik üreticilerine katkı sağlamakla kalmayacak, dijital dünyaya da ‘Bağcılar burada’ iletisini vereceğiz.

Akıllı şehir

-Kentimizin her noktasını akıllı kent mobilyalarıyla donatacağız. Taşınabilir aygıt kullanımının arttığı günümüzde, caddelerimizde taşınabilir aygıt şarj istasyonları kuracağız.

Taziye Evleri

-İlçemizin çeşitli noktalarında hizmete alacağımız Taziye evlerimizle, hemşehrilerimizin acılı günlerinde de yanlarında olmaya devam edeceğiz.
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis