SON DAKİKA
hava
Google News

Toplumsal takviye kartında yüzde 100 artış

Bugün Türkiye’nin birçok yerinde kullanılan “Sosyal Dayanak Kartı” sistemini birinci başlatan mahallî idarelerden olan Karabağlar Belediyesi, her ay nizamlı olarak 3000’e yakın dar gelirli haneye ulaşıyor.

Son Güncelleme :

10 Şubat 2024 - 21:24

/ 14 views kez okundu.
Toplumsal takviye kartında yüzde 100 artış


Bugün Türkiye’nin birçok yerinde kullanılan “Sosyal Takviye Kartı” sistemini birinci başlatan lokal idarelerden olan Karabağlar Belediyesi, her ay tertipli olarak 3000’e yakın dar gelirli haneye ulaşıyor. Vatandaşların incinmeden istedikleri marketten alışveriş yaparak gereksinimlerinin kıymetli bir kısmını karşılayabildikleri kartın limiti yüzde 100’lük artışla 500 liradan 1000 liraya çıkarıldı.

Karabağlar Belediyesi 02.03.2015 tarihli meclis kararıyla İzmir’de Toplumsal Dayanak Kartı’na geçen birinci belediye oldu. Daha sonra İzmir ve Türkiye’nin farklı yerleşimlerinde de uygulama devam etti. Karabağlar’da oturup, istenilen dokümanları getirerek müracaatta bulunan vatandaşlarla ilgili detaylı inceleme yapılıyor. Bunun sonucunda belirlenen bireylerin Toplumsal Dayanak Kartı’na her ay sistemli para yüklemesi yapılıyor. Vatandaşlar bu kartları diledikleri marketlerde kullanabiliyor.

Karabağlar Belediyesi, her ay nizamlı olarak 3000’e yakın hanenin yararlanmasını sağladığı karttaki bakiyeyi 500 liradan 1000 liraya yükseltti.

Karabağlar Belediye Lideri Muhittin Selvitopu, dar gelirli vatandaşların yanında olmaya çalıştıklarını söyledi. Karabağlar Belediyesi’nin öncülerinden olduğu Toplumsal Dayanak Kartı’nın bugün Türkiye’nin pek çok yerinde benimsendiğini hatırlatan Lider Selvitopu, “Kart sayesinde vatandaşlarımız rencide edilmeden, muhtaçlıklarının kıymetli bir kısmını diledikleri marketlerden karşılayabiliyor. Bu detay çok önemli” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis