TEGV ve Hensel Elektrik Türkiye'den 250 Çocuğun Eğitimine Dayanak - Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Trcanlihaber.com
SON DAKİKA
hava
Google News

TEGV ve Hensel Elektrik Türkiye’den 250 Çocuğun Eğitimine Dayanak

27 vilayette konseyi 71 aktiflik noktasında çocuklara nitelikli eğitim takviyesi sunan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile elektrik eserleri üreticisi Hensel Elektrik Türkiye, yeni bir iş birliğine imza attı. Bu iş birliği kapsamında Hensel Elektrik Türkiye’nin KX ve RX serisi tüm buat ve yan eserlerinin satışından bir yıl boyunca elde edeceği gelirin bir kısmı TEGV’e bağışlanacak. Proje kapsamında 250 çocuğun bir yıllık eğitim sarfiyatının karşılanması planlanıyor.

Son Güncelleme :

17 Kasım 2023 - 11:24

/ 24 views kez okundu.
TEGV ve Hensel Elektrik Türkiye’den 250 Çocuğun Eğitimine Dayanak


TEGV ve Hensel Elektrik Türkiye’den 250 Çocuğun Eğitimine Destek
 

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

27 vilayette heyeti 71 aktiflik noktasında çocuklara nitelikli eğitim dayanağı sunan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile elektrik eserleri üreticisi Hensel Elektrik Türkiye, yeni bir iş birliğine imza attı. Bu iş birliği kapsamında Hensel Elektrik Türkiye’nin KX ve RX serisi tüm buat ve yan eserlerinin satışından bir yıl boyunca elde edeceği gelirin bir kısmı TEGV’e bağışlanacak. Proje kapsamında 250 çocuğun bir yıllık eğitim sarfiyatının karşılanması planlanıyor.

 

“Bir Çocuk Değişir, Türkiye Gelişir” mottosuyla ilköğretim çağındaki çocuklara Cumhuriyet’in temel prensip ve kıymetleri ışığında nitelikli eğitim takviyesi sağlayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile elektrik eserleri üreticisi Hensel Elektrik Türkiye yeni bir iş birliğine imza attı. “Geleceğe Güç Katın” sloganıyla başlatılan proje kapsamında, Hensel Elektrik Türkiye, KX ve RX serisi tüm buat ve yan eserlerinin satışından bir yıl boyunca elde edeceği gelirin bir kısmını TEGV’e bağışlayacak. Bu proje sayesinde yaklaşık 250 TEGV’li çocuğun bir yıllık eğitim masraflarına takviye olunacak.

Hensel Elektrik Türkiye Genel Müdürü Fatih Ünal proje hakkında görüşlerini şu biçimde lisana getirdi “Sosyal sorumluluk, Hensel Elektrik Türkiye için yalnızca bir anlayış değil, bir hayat usulüdür. Ülkemize olan borcumuzun şuuruyla, eğitim alanında kalıcı bir tesir yaratma emeliyle Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile güç birliği yapmaktan büyük bir memnunluk duyuyoruz. Bu bağlamda, TEGV ile gerçekleştireceğimiz bağış kampanyası ile eğitime dayanak olmanın gururunu yaşıyor, bu değerli adımda bizimle birlikte olan herkesi teşekkürle selamlıyoruz. Toplumsal sorumluluğumuzu daha da güçlendirmek ve gelecek nesillere aydınlık bir gelecek bırakmak için elbirliğiyle çalışmaya devam edeceğiz.” 

“Anlamlı dayanakları için Hensel Elektrik Türkiye ailesine teşekkür ediyorum”

TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı ise proje hakkında şunları söyledi:  “Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı olarak 28 yıldır çocuklarımıza nitelikli eğitim takviyesi sağlayarak onları daha donanımlı bireyler olarak yarınlara hazırlıyoruz. Bu kapsamda çocuklarımıza bilişimden sanata, etraf şuurundan sürdürülebilirliğe kadar birçok alanda eğitim dayanağı veriyoruz. Çocukları yalnızca akademik manada değil, toplumsal ve bilişsel hünerler alanında da geliştiriyor; Türkiye’nin dört bir yanındaki aktiflik noktalarımızda kapılarımızı her gün binlerce çocuğumuza açıyoruz. Bu faaliyetlerimizin sürdürülebilir olmasındaki temel faktörlerden birisi de kurumsal ve ferdî bağışçılarımızdır. Hensel Elektrik Türkiye ile gerçekleştirdiğimiz bu kıymetli proje sayesinde yüzlerce çocuğumuz daha nitelikli eğitimle buluşacak, yarınlara umutla bakacak. Manalı dayanakları için çocuklarımız ismine Hensel Elektrik Türkiye’ye teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Facebook Yorumları
Copyright