SON DAKİKA
hava
Google News

Sevim Ak: Gençler Yaratıcı Yeteneklerinin Peşinden Koşsun

Küçükçekmece Belediyesi, moderatörlüğünü muharrir Metin Celal’in yaptığı İmzalı Kitaplar Müzesi sohbetlerinde bu ay muharrir Sevim Ak’ı ağırladı.

Son Güncelleme :

26 Şubat 2024 - 10:20

/ 92 views kez okundu.
Sevim Ak: Gençler Yaratıcı Yeteneklerinin Peşinden Koşsun


Küçükçekmece Belediyesi, moderatörlüğünü müellif Metin Celal’in yaptığı İmzalı Kitaplar Müzesi sohbetlerinde bu ay muharrir Sevim Ak’ı ağırladı.

Nadir koleksiyonları ve ünlü müellifleri Küçükçekmecelilerle buluşturan İmzalı Müze söyleşilerinin şubat ayındaki konuğu Sevim Ak oldu. Gençlerle bir ortaya gelen Ak müellif olmanın ipuçlarını verdi. Söyleşi sonunda Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Müdürü Güney Özkılınç iştirakinden ötürü müellif Sevim Ak’a armağan takdim etti.

Sevim Ak: Yazmak benim için varoluşsal bir neden

Yazar Sevim Ak müelliflik serüvenini anlatırken, ‘’Okumayı öğrenmeye başlayınca yazmayı çok sevdim. Büyüdüğüm mahallede çok değişik insan portreleri vardı onlara baka baka bir sürü hikaye yazdım. İlkokul çağlarında yazmaya başladım. Çocuk hikayelerini yazmaya başladığım yıllar 80’li yıllardı. Hikayeleri yazarken kendimce bir lisan bulmaya çalışıyordum. Gençlere teklifim yaratıcı yeteneklerin peşinden koşmaları. Yazmanın çeşitli nedenleri var benim için varoluşsal bir neden. Yazmamın bir başka nedeni de kendimi düzgün hissettiğim bir alan oluşturmaktı. Öykülerim bir yerlerde yayınlanmasaydı da ben kendi kendime yazmaya devam edecektim’’ dedi.

Sevim Ak’ın koleksiyonundan 10 nadide eser İmzalı Müze’de

İmzalı ve Birinci Baskı Kitaplar Müzesi, yazar Sevim Ak’ın koleksiyonundan Eyvah Kitap, Vapurları Seven Çocuk, Kariye Hazinesi, Dinazor Ağacı, Zeytin Çocuk, Yergök, Babam Fotoğraf Yaptı, Penguen Tigi’nin Hasreti, Yıldızların Tembelliği, Deniz Onya Poli’nin Kütüphanesi gibi ilk baskı 10 nadide yapıta, bir ay boyunca konut sahipliği yapacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis