SON DAKİKA
hava
Google News

Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu İlçe Müftülüğü’nün, Ebubekir Camii’nde düzenlediği Berat Kandili programında ilçe sakinleriyle kandil rahmetine ortak oldu

11 Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi Berat Kandili’nde ilçe sakinleriyle bir ortaya gelen Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı kandil rahmetini vatandaşlarla birlikte yaşadı.

Son Güncelleme :

25 Şubat 2024 - 13:00

/ 71 views kez okundu.
Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu İlçe Müftülüğü’nün, Ebubekir Camii’nde düzenlediği Berat Kandili programında ilçe sakinleriyle kandil rahmetine ortak oldu


Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı Selçuklu İlçe Müftüsü Selim Yazıcı, ile birlikte namaz sonrasında vatandaşların kandilini tebrik ederek onlarla sohbet etti.

Başkan Pekyatırmacı: “Bu mübarek günler İslam aleminin kurtuluşuna vesile olsun ”

Berat Kandilini ilçe sakinleriyle birlikte idrak etmekten ve bu rahmete ortak olmaktan duyduğu memnuniyeti söz eden Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı: “ Regaib ve Miraç Kandillerimizi idrak ettikten sonra Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi olan Berat Kandili’ne kavuşmanın huzurunu yaşıyoruz. Büyük Allah’ın rahmetinin sonsuz olduğu, manevi bedeli yüksek bu gecelerin değerini güzel bilmeliyiz. Bizlere yenilenme fırsatı sunan Berat Kandili’nin İslam alemindeki birlik ve beraberliğin artmasına vesile olmasını diliyorum. Kandiller, kardeşliğin ve dayanışmanın pekiştiği manevi kıymeti yüksek olan özel günlerdir. Kurtuluş, af ve arınma manasına gelen Berat Kandili; Rabbimize sığınarak günahlardan arınma, ilahi lütuf ve rahmetler ulaşabilme fırsatını yakalayabileceğimiz müstesna günlerden biridir. Rabbim, bu mübarek Berat Kandili’nde yollarımızı aydınlatsın, kalplerimizi ferahlatsın. Filistin topraklarında yaşanan vahşetin bir an evvel sona ermesi, milyonlarca mazlumun huzurunun sağlanması, silahların, bombaların altında hayatta kalma gayreti veren insanların güvenliği, açlık ve kıtlıkla sınanan günahsızların bu zorlukları bir an evvel aşabilmesi duasını tekrarlıyorum. Bu his ve niyetlerle, başta aziz milletimiz olmak üzere, tüm İslâm âleminin Berat Gecesi’ni kutluyorum. Bu mübarek gece vesilesiyle, milletimizin her türlü keder ve sorundan kurtulmasını diliyor; Ramazan ayına, günah yüklerimizden arınmış gönüllerle, berat etmiş olarak girebilmeyi Ulu Allah’tan niyaz ediyorum” formunda konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis