SON DAKİKA
hava
Google News

Rock Müziğin Efsaneleri Vefa Konserinde Anıldı

İnegöl Belediyesi, her ikisi de Şubat ayında vefat eden rock müziğin efsaneleri Cem Karaca ve Barış Manço için vefa konseri düzenledi. Semih Kandemir ve Riva Orkestrasının sahne aldığı konserde, iki usta sanatçı müzikleriyle anıldı

Son Güncelleme :

11 Şubat 2024 - 2:12

/ 14 views kez okundu.
Rock Müziğin Efsaneleri Vefa Konserinde Anıldı


İnegöl Belediyesi, her ikisi de Şubat ayında vefat eden rock müziğin efsaneleri Cem Karaca ve Barış Manço için vefa konseri düzenledi. Semih Kandemir ve Riva Orkestrasının sahne aldığı konserde, iki usta sanatçı müzikleriyle anıldı.

Şehrin kültür ve sanatına istikamet veren tertiplere imza atan İnegöl Belediyesi, Şubat ayı kTürk rock müziğinin iki efsanesini vefat yıl dönümlerinde unutmadı. 01 Şubat 1999 yılında hayatını kaybeden Barış Manço ile 08 Şubat 2004 tarihinde hayatını yitiren Cem Karaca için vefa konseri düzenlendi. Semih Kandemir ve Riva Orkestrasının sahne aldığı konserde, iki usta sanatçı müzikleriyle anıldı.

Cuma akşamı 20.00’da İnegöl’de kültür ve sanatın merkezi pozisyonundaki Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezinde gerçekleşen konsere, İnegöllü sanatseverlerin ilgisi ağır oldu. Her yaştan vatandaşın katıldığı konserde, Semih Kandemir ve Riva Orkestrası coşku dolu bir gece yaşattı.

Belediye Lider Yardımcısı Emin Dündar’ın da katıldığı konserde, Lider Dündar gecenin anısına armağan takdimi gerçekleştirmek için sahneye davet edildi. Burada kısa bir selamlama konuşması da yapan Dündar, Cem Karaca ile Barış Manço’yu hürmetle andıklarını söyledi

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis