SON DAKİKA
hava
Google News

Pastacı Çırakları Çankaya’da Yetişiyor

Çankaya Belediyesinin en çok ilgi gören kurslarından “Pastacı Çırağı” eğitimleri devam ediyor. Usta eğitmenlerden ders alan kursiyerler hem meslek öğreniyor hem de özel kesimde istihdam imkanı buluyor.

Son Güncelleme :

24 Şubat 2024 - 12:36

/ 116 views kez okundu.
Pastacı Çırakları Çankaya’da Yetişiyor


Çankaya Belediyesinin en çok ilgi gören kurslarından “Pastacı Çırağı” eğitimleri devam ediyor. Usta eğitmenlerden ders alan kursiyerler hem meslek öğreniyor hem de özel bölümde istihdam imkanı buluyor.

Çankaya Belediyesi, hobi, ferdî gelişim ve meslek edindirme kurslarıyla Çankayalıların toplumsallaşmasına imkan sağlarken istihdama da katkıda bulunuyor. Son vakitlerin en çok ilgi gören kurslarından biri ise “Pastacı Çırağı” eğitimleri oldu. Zübeyde Hanım ve Ümitköy Çankaya Meskenlerinde düzenlenen kurslara 140’ı aşkın Başkentli katılıyor. Haftanın her günü 7 farklı küme biçiminde düzenlenen kurslarda iki usta eğitmen unlu mamuller üzerine birbirinden lezzetli tanımları Çankayalılara öğretiyor.

İSTİHDAMA KATKI SAĞLIYOR
“Pastacı Çırağı” kursu, Zübeyde Hanım ve Ümitköy Çankaya Konutlarında yapılan tam donanımlı mutfak kısmında gerçekleştiriliyor. Eğitimler, Çankaya Halk Eğitim Merkezi Pasta Tasarım Eğitmenleri tarafından veriliyor. Kursiyerler, ustalardan öğrendiklerini uygulayarak birbirinden lezzetli pastaları üretmenin keyfini yaşıyorlar. Yıl boyunca 4’er aylık iki periyot halinde devam eden kurslardan yararlanan Çankayalılar, 150 saatlik eğitim sonunda Ulusal Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikaya da sahip oluyor. Eğitim sonunda mesleğin gerektirdiği nitelikleri sağlayan kursiyerler, özel dala bağlı üretim tesislerinde ‘pastacı’ olarak da istihdam edilebiliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis