SON DAKİKA
hava
Google News

Nevşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran, Berat Kandili hasebiyle yayımladığı bildiriyle tüm İslâm âleminin ve hemşehrilerinin kandilini tebrik etti

Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran, Berat Kandili hasebiyle bildiri yayımladı. Tüm İslam âleminin kandilini kutlayan Savran, iletisinde şu sözlere yer verdi:

Son Güncelleme :

24 Şubat 2024 - 15:00

/ 60 views kez okundu.
Nevşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran, Berat Kandili hasebiyle yayımladığı bildiriyle tüm İslâm âleminin ve hemşehrilerinin kandilini tebrik etti


Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran, Berat Kandili münasebetiyle ileti yayımladı. Tüm İslam âleminin kandilini kutlayan Savran, iletisinde şu tabirlere yer verdi:

“Rahmet, rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan ayının habercisi, bağışlanma gecesi Berat Kandilini idrak etmenin memnunluğu içerisindeyiz. Berat gecesi Peygamber Efendimizin tabiri ile af, mağfiret ve aydınlanma gecesidir. Yaratanın affına sığınarak bağışlanma dilenmek için fırsat sunan Berat Kandili, tıpkı vakitte, beşerler ortasındaki dargınlıkları, küskünlükleri gidermek, yıktığımız gönülleri, kırdığımız kalpleri onarmak için de âlâ bir fırsattır. Zorluktan kurtulmak manasına gelen bu mübarek gecenin kurtuluşumuza, manevi arınmamıza, aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Bu his ve niyetlerle, başta Nevşehirli hemşerilerimiz olmak üzere, ülkemiz ve İslam âleminin Berat Kandil’ini tebrik ediyor, bu mübarek gün ve gecelerin kentimize, ülkemize ve tüm insanlığa rahmet, rahmet ve huzur getirmesini büyük Allah’tan niyaz ediyorum. ”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis