SON DAKİKA
hava
Google News

Netflix’ten heyecan verici Kore üretimleri seçkisi! İşte 2024’te yayınlanacak orijinal imaller ve geri dönen dönemler

Kore üretimleri hayranlarının dünya çapında favori adresi olan Netflix, birbirinden etkileyici yeni dizi, sinema ve program listesi ile izleyicilere heyecanlı bir yıl sunuyor.

Son Güncelleme :

09 Şubat 2024 - 14:12

/ 13 views kez okundu.
Netflix’ten heyecan verici Kore üretimleri seçkisi! İşte 2024’te yayınlanacak orijinal imaller ve geri dönen dönemler


Kore üretimleri hayranlarının dünya çapında favori adresi olan Netflix, birbirinden etkileyici yeni dizi, sinema ve program listesi ile izleyicilere heyecanlı bir yıl sunuyor.

Netflix Kore İçeriklerden Sorumlu Lider Yardımcısı Don Kang, 2024 yılı içerikleriyle ile ilgili: “Netflix olarak bu sene yayınlanacak Kore içerikleri seçkimizde izleyiciler, Kore kıssa anlatıcılığının özünün yansıtıldığı içeriklerle buluşacaklar. Dizilerden sinemalara, yenilikçi müsabaka programlarından reality gösterilere kadar hayranlar, deneyimleyecekleri birbirinden eğlenceli ve keyifli üretimlerin tadını çıkarma fırsatı bulacaklar.” halinde açıklamada bulundu.

 

Sevilen karakterler ve ikonik dünyalar geri dönüyor

Bu yıl hayranların uzun vakittir beklediği favorileri nihayet geri dönüyor. Tüm dünyanın nefesini tutarak beklediği Squid Game‘in ikinci dönemiyle birlikte, insanların canavara dönüşmesinin sona ermesinin akabinde yeni bir insanlık kıssası başlayan Sweet Home‘un üçüncü dönemi geliyor. Gyeongseong Creature‘ın ikinci dönemi, Park Seo-jun ve Han So-hee’yi günümüz Seul’üne taşırken, Hellbound‘un ikinci dönemi ise birinci dönemin akabinde ortaya çıkan kaosun izlerini sürüyor.

Netflix’in geçtiğimiz yıl izleyicilerde büyük yankı uyandıran Kore imali reality gösterileri bu yıl daha da güçlü bir halde geri dönüyor. Birinci dönemiyle Netflix’in İngilizce Olmayan Küresel Top 10 Televizyon listesinin başına yerleşen birinci müsabaka programı En Güçlü 100En Güçlü 100 2. Dönem – Underground ile geri dönerek birbirinden farklı geçmişlere sahip 100 kişilik yarışmacı kümesi, yesyeni bir yeraltı konseptinde büyük ölçekli parkurlarla limitlerini imtihana sokuyor. Öteki yandan, Zombi Evreni‘nin 2. döneminde zombilerin daha da gelişmesiyle yarışmacılar için hayatta kalma uğraşı zorlaşıyor.

Beklenmedik kural değişiklikleri ve sürprizlerle izleyicileri şaşırtan başarılı 3. döneminin ardından Single’s Inferno, Netflix’in birinci defa 4. dönem için yenilenen Kore yarış programı olarak, aşkı arayan ateşli ve çapkın yeni iştirakçileri bir ortaya getiriyor. 

 

İzleyicileri sürükleyen endişe, romantik, güldürü ve aksiyon dizileri

Netflix, 2024 yılında da, hem iç burkan hem de iç ısıtan aşk kıssalarını izleyici ile buluşturmaya devam ediyor. Tarihi bir atmosferde geçen Captivating the King, aşkı Go oyununda ararken; günümüz dünyasında farklı yaşayan bir çiftin tekrar bir ortaya gelmesini husus alan Queen of Tears ise uzun vakittir beklenen Kim Soo-hyun (It’s Okay Not to Be Okay) ve Kim Ji-won (My Liberation Notes) ikilisini bir ortaya getiriyor. Doctor Slump romantik güldürüye tıbbi bir dokunuş eklerken, Hospital Playlist’in spin off’u Resident Playbook (WT), Go Youn-jung’un (Alchemy of Souls) yer aldığı bir üretim sunuyor.

Mutsuz bir bayanın eski erkek arkadaşına biyolojik ebeveynlerini aramak için hayatının son seyahatinde eşlik ettiği Mr. Plankton, bir gençlik intikam aşkı olan Hierarchy ve efsanevi Gong Yoo’nun (Guardian: The Lonely and Great God) başrol oynadığı, saklı bir çöpçatanlık hizmetinin karanlık sırlarının gün yüzüne çıktığı The Trunk çeşitli kıssa dönüşümleriyle izleyicileri sürükleyici bir seyahate çıkarıyor.

Gerilim severler için The Bequeathed, cinayetleri ve karanlık sırları aile mezarlıkları ortasında örüyor. Bir Katil Paradoksu‘nda Choi Woo-sik (Parazit) ve Son Suk-ku (D.P.) karmaşık bir kovalama oyunu oynarken, Kurbağa izleyicileri bir hadiseyi çözmek için ormanın derinliklerindeki bir otele götürüyor. Kore dramaları bu yıl, yalnızca hataları çözmekle kalmıyor, tıpkı zamanda The Whirlwind ile çözülmesi gereken siyasi bir hengameyi da beraberinde getiriyor.

Popüler mangalardan esinlenen Chicken Nugget ve kara mizah sahibi The 8 Show izleyicileri kahkaha attırmaya hazırlanırken, Hitoshi Iwaaki ünlü mangasını hayata geçiren Parasyte: The Grey hikâyeye yeni bir dokunuş getiriyor.  

 

Herkesi bir ortaya getiren sinemalar ve hayal gücünü harekete geçirecek programlar

Bu yıl, Netflix sinema kategorisinde daha fazla çeşitliliğe yer vererek, her sinemada kalbini ve ruhunu ortaya koyan dünyaca ünlü Kore oyuncularına başrolde yer veriyor. Sinema cinsleri ortasında Song Joong-ki (Vincenzo) ile romantizm ve drama (Benim Adam Loh Kiwan), Kim Woo-bin (Black Knight) ile aksiyon (Siyah Nesilli Memur), Park Hae-soo (Narco-Saints) ile bilim kurgu felaketi (Tufan), Don Lee ile distopik bilim kurgu (Çöl Avcıları) ve Gang Dong-won (Broker) ile tarihi (Uprising) üretimler bulunuyor. Uprising, Netflix’in ünlü Park Chan-wook’la yaptığı birinci iş birliğini de öne çıkarıyor.

Ayrıca Netflix, yaratıcı temalara sahip gibisi görülmemiş konseptler sunarak programlarını bir üst düzeye taşıyor. Gizem Ajanları‘nda özel casuslar tuhaf hadiseleri çözüyor ve Kore’nin Muhteşem Varlıklı Yabancıları’nda multi-milyarderler lüks hayatlarını sergiliyor. Influencer‘da, Güney Koreli influencerlar dikkat çekmek için yarışırken, Unknown Chefs (WT) ateşli bir yemek yarışı için 100 aşçıyı bir ortaya getiriyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis