SON DAKİKA
hava
Google News

Lider Söğüt’ten Hereke çıkarması

Körfez Belediye Lideri ve Cumhur İttifakı Lider Adayı Şener Söğüt, gün uzunluğu Hereke’deydi; esnafı gezdi, vatandaşla sohbet etti, pazarcıların taleplerini dinledi

Son Güncelleme :

25 Şubat 2024 - 16:36

/ 106 views kez okundu.
Lider Söğüt’ten Hereke çıkarması

Körfez Belediye Lideri ve Cumhur İttifakı Lider Adayı Şener Söğüt, gün uzunluğu Hereke’deydi. AK Parti İlçe Lideri Nurettin Okudan, meclis üyesi adayları ve teşkilat üyeleriyle birlikte adeta Hereke’ye çıkarma yapan Lider Söğüt, vatandaşlardan ve esnaftan da büyük ilgi gördü. Hereke’de kurulan pazarıda ziyaret eden Söğüt, burada hem pazarcı esnafıyla hem de vatandaşlarla sohbet etti.

 

HALI ATÖLYESİ VE MÜZESİ KURDUK

İlk olarak ilçede şurası bulunan Halı Atölyesi’ni ziyaret eden Lider Söğüt, “Hereke’nin en büyük marka pahası kuşkusuz halısı. Bizler de bu kıymeti daha da üste çıkarmak ismine Halı Atölyesi ve Halı Müzesi’ni kurduk. Hereke bizler için değerli. Tarihi kıymetlerimizi korumak ve gün yüzüne çıkarmak için de kıymetli adımlar attık, atmaya devam ediyoruz.

 

TARİHİ KIYMETLERİMİZİ GÜN YÜZÜNE ÇIKARDIK

Bugün baktığımızda Hereke Kalemizi ayağa kaldırdık, turizme kazandırdık. Önemli bir ilgi var. Geceleri gerdanlık üzere parlıyor. Tarihi Özbek Sokağımızda da Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte çalışmamız var. Tarihi konutlarımızın cephelerini yeniliyoruz” dedi. Hereke’de eğitim gören üniversite öğrencileriyle de sohbet eden Lider Söğüt, yeni yerleşkenin de inşaatının süratle devam ettiğini söyledi.

 

MERKEZİMİZDE İNSAN VAR

Hizmet ve eserler manasında Hereke’ye değerli yatırımlar yapıldğının da altını çizen Lider Söğüt, “Bugün Hereke Sahilimizi görüyorsunuz. Adeta bölgenin incisi. Gündüzü farklı, gecesi farklı hoş. Yalnızca Herekeliler değil, Kocaeli’nden ve etraf vilayetlerden vatandaşlar da geliyor. Bu AK Parti belediyeciliğinin bir örneğidir. Bizim belediyecilik anlayışımızın merkezinde insan var” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis