SON DAKİKA
hava
Google News

Lider Çerçioğlu’na Sultanhisar’da sevgi seli

Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu, Sultanhisar Pazarı’nda vatandaşlarla bir ortaya geldi. Vatandaşlar, Çerçioğlu’na dayanaklarının devam edeceğini söyledi. Pazar ziyaretinde Çerçioğlu’na Sultanhisar Belediye Lideri Osman Yıldırımkaya da eşlik etti

Son Güncelleme :

10 Şubat 2024 - 19:24

/ 15 views kez okundu.
Lider Çerçioğlu’na Sultanhisar’da sevgi seli


Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu, Sultanhisar Pazarı’nda vatandaşlarla bir ortaya geldi. Vatandaşlar, Çerçioğlu’na takviyelerinin devam edeceğini söyledi. Pazar ziyaretinde Çerçioğlu’na Sultanhisar Belediye Lideri Osman Yıldırımkaya da eşlik etti.

Pazarda, üretip eserini satmaya çalışan pazar esnafı, kendileriyle sohbet eden Çerçioğlu’na eserlerini satamamaktan ötürü çok güç durumda olduklarını söyledi. Bir portakal üreticisi, eserlerinin para etmemesinden ötürü bahçesindeki portakal ağaçlarını kesmeyi düşündüğünü tabir etti. Yüksek maliyetlerle üretim yapmaya çalıştıklarını belirten üretici, yılı çok büyük bir ziyanla kapatacağının altını çizerek üretim için aldığı krediyi bile ödeyemediğini belirtti.

Ispanak üretimi yapan bir bayan üretici ise çiftçiye değer verilmediğini söyledi. Tek isteklerinin mazot ve gübre alırken vergi vermemek olduğunu belirten bayan üretici, “Bize zorluk çıkarılmasa, girdi maliyetlerimiz azaltılsa bizler her şeyi üretiriz. Herhalde dünya üzerinde çiftçisi üretime küsmüş tek ülke biziz” dedi.

Üreticilerin problemlerini çok âlâ bildiklerini belirten Çerçioğlu ise en gurur duydukları hizmetlerinin toplumsal belediyeciliği tam manada uygulamak olduğunu tabir etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis