KYB Pazarı 2030'da 700 Milyon ABD Dolarını Aşacak - Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Trcanlihaber.com
SON DAKİKA
hava
Google News

KYB Pazarı 2030’da 700 Milyon ABD Dolarını Aşacak

İş dünyasında süratle değişen dinamiklere ahenk sağlamak ve finansal güvenliği artırmak için geliştirilen ve Identify’ın hem Türkiye’de hem de Almanya’daki müşterilerine sunduğu “İşini Tanı” (KYB – Know Your Business) teknolojisi, şirketler için kıymetli bir dönemeç oluşturuyor.

Son Güncelleme :

20 Kasım 2023 - 9:48

/ 20 views kez okundu.
KYB Pazarı 2030’da 700 Milyon ABD Dolarını Aşacak


 

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

KYB Pazarı 2030’da 700 Milyon ABD Dolarını Aşacak

İş dünyasında süratle değişen dinamiklere ahenk sağlamak ve finansal güvenliği artırmak için geliştirilen ve Identify’ın hem Türkiye’de hem de Almanya’daki müşterilerine sunduğu “İşini Tanı” (KYB – Know Your Business) teknolojisi, şirketler için kıymetli bir dönemeç oluşturuyor. İşletmelerin çalıştıkları yahut çalışmayı planladıkları başka işletmeleri tanımak için kimlik tespiti ve doğrulama süreçlerini içeren kritik süreçlerde kullanımı daha da yaygınlaşan KYB teknolojisi pek çok avantaj ve potansiyeli beraberinde getiriyor.

e-KYB pazarı büyük bir potansiyeli bünyesinde barındırıyor 

KYB, işletmelerin tedarikçileri, müşterileri yahut danışmanları üzere iş birliği yaptığı işletmelerin meşruiyetini doğrulamak hedefiyle yapılan bir doğrulama süreci olarak tanımlanıyor. Bu süreç, işletmenin kendisinin gerçekliğini onaylamayı ve işin ardındaki bireyleri incelemeyi kapsıyor. KYB, fraud, kara para aklama ve öteki yasa dışı faaliyetleri önlemek için tasarlanmış bir hizmet olarak ön plana çıkıyor. Identify Türkiye Genel Müdürü Ulaş Arıcan e-KYB pazarının büyük bir potansiyeli bünyesinde barındırdığını belirterek şunları belirtiyor: “Sektöre öncülük eden bir şirket olarak pazara ait her türlü datayı inceliyor kıymetlendiriyoruz. 2023 tarihli son raporlara baktığımızda, 2022 yılında yaklaşık 250 Milyon ABD doları pahasında global pazar büyüklüğüne sahip olan e-KYB pazarının 2030 yıllına kadar 700 milyon ABD dolarının üzerine çıkacağının öngörüldüğünü görüyoruz. Bu epey kabul edilebilir bir büyüme oranı bizce de çünkü bu teknolojinin gelecekte tüm dallarda ticari alakaların inançlı bir biçimde yönetilebilmesi için yaygın olarak kullanılacağını biliyoruz” diyor.

KYB teknolojisi, iş dünyasında çeşitli kesimlerde kritik bir rol oynayarak, kıymetli avantajlar sunuyor. Bu alanların başında ise finans, perakende, e-ticaret, sigorta şirketleri geliyor. KYB teknolojisi bankacılık ve finansal kurumlar için müşteri hesaplarını açmadan evvel iş ortaklarının ve müşterilerin kimliklerini doğrulamak için kullanılıyor. Ayrıyeten, kara para aklama ve terör finansmanı üzere riskleri azaltmaya yardımcı oluyor. Fintech ve Kripto şirketlerinde bu teknoloji süratli ve tesirli doğrulama süreçleriyle müşterilerini inançla yönetebilmek, yasal uyumluluklarını sağlayabilmek ve dolandırıcılık riskini minimize edebilmek maksadıyla kullanıyor.

Güvenilir Ticaret Ortamı KYB ile Mümkün Oluyor

KYB teknolojisi, perakende bölümü, tedarik zinciri idaresi ve B2B bağlarında iş ortaklarının ve tedarikçilerin güvenilirliğini değerlendirmede değerli bir rol oynuyor. Bilhassa büyük perakende şirketleri, KYB süreçlerini kullanarak iş ortaklarını daha güzel yönetebilir ve dolandırıcılık riskini azaltabilir hale geliyor. KYB, e-ticaret ve öbür online işletmeler için müşteri güvenliğini artırmak ve iş ortaklarıyla sağlam ilgiler kurmak ismine kritik bir kıymet taşıyor. KYB teknolojisiyle şirketler online ticarette dolandırıcılığı engelleyerek ve emniyetli bir iş ortamı sağlayabiliyor. Sigorta kesiminde faaliyet gösteren şirketler, müşteri profillerini değerlendirirken ve poliçe verirken KYB süreçlerini kullanarak daha sağlam kararlar alabiliyor. Ayrıyeten, dolandırıcılığı önlemek ve yasal uyumluluğu sağlamak için KYB teknolojisi değerli bir araç olarak ön plana daha da çıkıyor.

Identify Türkiye Genel Müdürü Ulaş Arıcan konuya ait olarak “12 yıllık Almanya deneyimimizin akabinde Türkiye’de KYC teknolojisinin öncüsü haline gelmiş bir marka olarak, artık de KYB teknolojisini müşterilerimizin hizmetine sunmanın gururunu yaşıyoruz. KYB, işletmelerin kimliklerinin yasal olarak doğrulama sürecini içeriyor ve bu alanda yeni bir devrin kapılarını daha aralıyor. Artık hukukî şahısların kimlik doğrulamaları, bu hizmeti sunan kuruluşlar tarafından yapılabiliyor ve bu süreç maddelerle düzenlenmiştir. KYB teknolojisini benimseyen işletmeler, müşteri bağlarında yasal uyumluluk ve rekabet avantajı elde ederek kesimde öncü pozisyona yükseliyor. Biz, Identify olarak, entegrasyon ve uyumluluk süreçlerinde işletmelere uçtan uca, tam donanımlı hizmet sunarak riskleri en aza indiriyor ve bölümlerinde rekabet avantajı kazandırıyoruz. Üstün Ar-Ge gücümüz ve teknolojik üstünlüğümüz sayesinde Identify, her kesime yönelik tahlil geliştirme yeteneğine sahip ve süratle büyümeye devam ediyor” diyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Facebook Yorumları

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER

Copyright