SON DAKİKA
hava
Google News

Kutsal Seyahat: Hicret belgeselinin çekimleri devam ediyor

 Fatih Karaboğa anlatımıyla Peygamber Efendimiz (S.A.V.) ayak izlerinden Kutsal Seyahat: Hicret belgeselinin çekimleri tüm süratiyle devam ediyor.  

Son Güncelleme :

27 Şubat 2024 - 20:00

/ 94 views kez okundu.
Kutsal Seyahat: Hicret belgeselinin çekimleri devam ediyor


 Fatih Karaboğa anlatımıyla Peygamber Efendimiz (S.A.V.) ayak izlerinden Kutsal Seyahat: Hicret belgeselinin çekimleri tüm süratiyle devam ediyor.  

Peygamber Efendimiz’in (S.A.V.) Sevr Mağarası’ndan başlayarak çıktığı seyahatin tüm zorluklarını yine yaşayan belgesel takımı, Peygamber Efendimiz’in (S.A.V.) konakladığı, dinlendiği ve yürüdüğü yolları yine yürüyor. 8 günlük güçlü seyahatte Peygamber Efendimiz’in ayak müsaadeden tüm gerçekliği ile tekrar yürüyerek anlatan Fatih Karaboğa ve belgesel grubu, seyahatin sonuna yaklaştı. 480 Km’lik seyahatin büyük kısmını yayan yapan takım, Peygamber Efendimiz’in (S.A.V.) yaşadığı tüm zorlukları yerinde deneyimledi.

Uzun ve titiz bir çalışma sonucunda hazırlanan projenin Üretimini No23 Yapım’ın yapımcılığını Tuğba Tuna Alim’in üstleniyor. Direktör koltuğunda Hakan Karadağ’ın oturduğu Kutsal Seyahat: Hicret belgeselinin anlatımını ise Fatih Karaboğa üsleniyor.

Peygamber Efendimiz’in (S.A.V.) Sevr Mağarası’ndan başlayıp 8 günde tamamladığı 480 Km’lik Hicret seyahatini mevzu alan belgeselde, Peygamber Efendimiz ‘in (S.A.V.) konakladığı, yemek yediği ve dinlendiği yerleri gerçekliği ile yine yaşanacak.

 

Konusu:

Sevr Mağarası’ndan başlayıp Kuba’da son bulan 480 km’lik bir yol, Rasülullah Efendimizle bir arada 4 kişi olan bir küme tarafından tamamlandı.  Yolun yarısı büsbütün çöllerle kaplı olduğu için açık alandaki tehlikelerle baş ettiler. Geriye kalan kısım ise derin vadiler, sarp geçitlerle tabiata karşı bir gayret gerçekleştirdiler. Tüm bu şartların yanı sıra Ümmü Hub, Zî-selem, Mecâh, Rakûbe üzere yerlerden geçip ilerlemek ise çok güçtü. Kutsal Seyahat: Hicret belgeselinde “Hicret güzergahı, ibn-i İshak, ibn-i Hibbân, Taberî, ibn-i Kesir, Bilâdî, İdrisî, Ensârî üzere ünlü siyer tarihçilerinin yapıtlarından yola çıkarak yer isimleri belirli olup müşterek zikredilen 41 yeri ihtiva etmektedir”.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis