SON DAKİKA
hava
Google News

Konya Büyükşehirden “Dünya Kışın Bisikletle İşe Gitme Günü” Aktifliği

Konya Büyükşehir Belediyesi, “Dünya Kışın Bisikletle İşe Gitme Günü” hasebiyle aktiflik düzenledi. Büyükşehir Belediyesi, etkinlikler kapsamında işe bisikletle gelen işçiler ile sabahın erken saatlerinde bisiklet yollarında bisiklet kullanan vatandaşlara atkı, bere ve eldiven seti armağan etti

Son Güncelleme :

10 Şubat 2024 - 14:36

/ 16 views kez okundu.
Konya Büyükşehirden “Dünya Kışın Bisikletle İşe Gitme Günü” Aktifliği


Konya Büyükşehir Belediyesi, “Dünya Kışın Bisikletle İşe Gitme Günü” münasebetiyle aktiflik düzenledi. Büyükşehir Belediyesi, etkinlikler kapsamında işe bisikletle gelen işçiler ile sabahın erken saatlerinde bisiklet yollarında bisiklet kullanan vatandaşlara atkı, bere ve eldiven seti ikram etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi, “Dünya Kışın Bisikletle İşe Gitme Günü” kapsamında aktiflik gerçekleştirdi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Uslu, “Dünya Kışın Bisikletle İşe Gitme Günü” münasebetiyle belediye çalışanlarıyla birlikte işe bisikletle geldi.

Uslu, Türkiye’nin bisiklet kenti olarak bilinen Konya’da, Büyükşehir Belediyesi olarak her vakit çeşitli projelerle bisiklet kullanımı konusunda farkındalığı artırmayı amaçladıklarını belirterek aktifliğe katılan çalışana teşekkür etti.

İşe bisikletle gelen Büyükşehir Belediyesi çalışanları de her gün bisiklet kullandıklarını tabir ederek, bu alanda yapılan “Bisiklet Tramvayı”, “Bisiklet Yolları” üzere çalışmalar sayesinde gidecekleri yere daha inançlı ve süratli bir biçimde ulaştıklarını söyledi. 

 

BİSİKLET KULLANCILARINA ATKI, BERE, ELDİVEN DAĞITILDI

Ekinlikler kapsamında Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından ise bisikletle gelen belediye çalışanları ile sabahın birinci ışıklarıyla birlikte bisiklet yollarında bisiklet kullanan vatandaşlara atkı, bere ve eldiven seti dağıtıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis