SON DAKİKA
hava
Google News

KO-MEK’ten imam ve müezzinlere ses eğitimi

Halk Üniversitesi KO-MEK, talep üzerine Karamürsel’de imam ile müezzinlere hitabet ve ses eğitimi veriyor

Son Güncelleme :

10 Şubat 2024 - 13:00

/ 13 views kez okundu.
KO-MEK’ten imam ve müezzinlere ses eğitimi


Toplumun her kısmına dokunarak Halk Üniversitesi olmanın gururunu yaşayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK) şimdide imam ve müezzinler için diksiyon ve Türk Sanat Müziği eğitimi vermeye başladı. Karamürsel İlçe Müftülüğünün talebi doğrultusunda verilen eğitimlerde ilçede vazifeli müezzinlere sesi gerçek kullanma, diksiyon ve Türk Sanat Musikisi eğitimleri veriliyor.

 

GÜZEL VE TESİRLİ KONUŞMA

İmam ve müezzinler için son derece değerli olan sesi gerçek kullanma ve okunan Kur’an-ı Kerimi farklı makamlarda seslendirme eğitimi KO-MEK aracılığıyla alanında uzman eğitmenler tarafından veriliyor. Ayrıyeten KO-MEK tarafından verilen eğitimlerde imam ve müezzinler için hoş ve tesirli konuşma teknikleri de diksiyon eğitimiyle aktarılıyor.

 

FARKLI MAKAMLARDA TÜRK SANAT MUSİKİSİ

Üç aylık bir vakit diliminde verilecek eğitimler sonrasında imamlar ve müezzinler vaaz ve namazlarda daha tesirli ve farklı makamlarda namaz kıldırıp vaaz verebilecek.  Türk Sanat Müziği derslerini hayli verimli kullanan kursiyerler birebir vakitte eğitimciyle birlikte farklı makamları deneme ve öğrenme imkânı bulabiliyor.

 

BAŞVURU ADRESİ BİR TIK YAKININIZDA

44 Kurs merkezinde 379 farklı branşta eğitimlerine devam eden KO-MEK te fiyatsız eğitim alabilmek için online olarak komek.org adresinden istediğiniz branşlara müracaatta bulunabilirsiniz.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis