SON DAKİKA
hava
Google News

Kemalpaşa’da 5. Kütüphane hizmete sunuldu

Kemalpaşa’da başlatılan kütüphane projelerine bir yenisi daha eklenerek Yukarıkızılca Mahallesi’nde 5. kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.

Son Güncelleme :

09 Şubat 2024 - 22:12

/ 17 views kez okundu.
Kemalpaşa’da 5. Kütüphane hizmete sunuldu


Kemalpaşa’da başlatılan kütüphane projelerine bir yenisi daha eklenerek Yukarıkızılca Mahallesi’nde 5. kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.

Kemalpaşa Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Kent Kurulu ve İzmir Kitap Gönüllüleri iş birliği ile daha evvel Bağyurdu, Armutlu, Ören ve Ulucak Mahalleleri’nde hizmete geçirilen kütüphanelere bir yenisi daha eklendi. 5’incisi açılan kütüphane, Yukarıkızılca Mahallesi’nde bulunan Kemalpaşa Belediyesi’ne ilişkin hizmet binasında sürdürülen çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte faaliyete geçti.

6.000 adet kitabın raflarda yerini aldığı çok hedefli kütüphane açılışına; Kemalpaşa Belediye Lideri Rıdvan Karakayalı, Cumhuriyet Halk Partisi Kemalpaşa İlçe Lideri Ahmet Yılmaz, Cumhuriyet Halk Partisi Kemalpaşa Belediye Lider Adayı Mehmet Türkmen, İzmir Kent Kurulu Lideri Nilay Kökkılınç, Kemalpaşa Belediye Lider Yardımcıları, Kemalpaşa Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar iştirak gösterdi. Müzik dinletisinin akabinde açılış kurdelesi kesilerek kütüphane hizmete açıldı.

 

‘’ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ HER ŞEYDEN ÖNEMLİ’’

Açılışta konuşma gerçekleştiren Kemalpaşa Belediye Lideri Rıdvan Karakayalı, ‘’Eğitim alanında sürdürdüğümüz çalışmaların memnunluğunu yaşıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz Gündüz Bakımevleri, Mola Meskeni, Eğitim Merkezi üzere projelerin yanında başlattığımız bu seferberlikte 5. Kütüphanemizi açtık. Burası sadece bir kütüphane değil, çok maksatlı bir eğitim merkezi. Bu türlü bir proje başlattığımız için, bu kütüphaneleri vatandaşlarımıza ve çocuklarımıza kazandırdığımız için çok memnunum. Çocuklarımızın geleceği bizim için her şeyden kıymetli. Bu süreçte bizlere dayanak olan, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Açılışını gerçekleştirdiğimiz kütüphanemizin herkese güzel olmasını diliyorum. ‘’ sözlerini belirtti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis