SON DAKİKA
hava
Google News

”Innovation Campus” Programı kapsamında genç bayanlara özel açılan yeni yapay zeka sınıfının müracaatları başladı

Samsung Electronics Türkiye ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye iştirakinde yürütülen “Innovation Campus” programı, gençlere yapay zeka, kodlama ve programlama üzere çağın öne çıkan alanlarında eğitim sağlayarak onları geleceğe hazırlıyor. Programın bu fazında, toplumsal cinsiyet eşitliğini desteklemek gayesiyle özel olarak genç bayanlar için açılan yeni yapay zeka sınıfı, mentorluk takviyesiyle birlikte, dijital alanda gelişim ve yenilikçi tahlil üretme fırsatları sunuyor.

Son Güncelleme :

13 Şubat 2024 - 18:00

/ 29 views kez okundu.
”Innovation Campus” Programı kapsamında genç bayanlara özel açılan yeni yapay zeka sınıfının müracaatları başladı


Samsung Electronics Türkiye ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye iştirakinde yürütülen “Innovation Campus” programı, gençlere yapay zeka, kodlama ve programlama üzere çağın öne çıkan alanlarında eğitim sağlayarak onları geleceğe hazırlıyor. Programın bu fazında, toplumsal cinsiyet eşitliğini desteklemek gayesiyle özel olarak genç bayanlar için açılan yeni yapay zeka sınıfı, mentorluk dayanağıyla birlikte, dijital alanda gelişim ve yenilikçi tahlil üretme fırsatları sunuyor.

 

Samsung Electronics Türkiye ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye iş birliğiyle hayat bulan ‘‘Innovation Campus’’ programı, gençlere alanında uzman mentorların dayanağıyla iş piyasasında güçlü bir başlangıç yapmaları için bedelli teknik maharetler kazandırıyor ve eğitimde fırsat eşitliği sunuyor. “Innovation Campus” çerçevesinde açılan ve müracaatları devam eden yeni yapay zeka sınıfı, genç bayanların dijital dünya hakkında ayrıntılı bilgi edinmelerini ve bu bilgileri pratikte uygulayabilmelerini sağlamakla kalmıyor, tıpkı vakitte onların geniş bir vizyon geliştirmesine ve toplumsal problemlere yenilikçi ve farklı açılardan bakabilmesine imkan tanıyor. 

Diğer karma sınıflara ek olarak, 8 Mart haftasında hayata geçmesi planlanan ve toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık yaratması hedeflenen yapay zeka sınıfında, mentorluk takviyesiyle genç bayanların kritik düşünme, sorun çözme ve yaratıcı fikir geliştirme yeteneklerinin artırılarak, hem şahsî hem de profesyonel gelişimlerine katkıda bulunulması amaçlanıyor.

 

Hem Türkiye’nin hem de dünyanın geleceğine olumlu katkılarda bulunulması hedefleniyor

Program, öğrencilerin teknoloji dalında aranan yeteneklerle donatılmasını sağlayarak, onların gelecekteki meslek fırsatlarını genişletiyor. “Innovation Campus”, gençlerin toplumsal problemlere karşı daha şuurlu ve hassas olmalarını teşvik ederken, birebir vakitte onlara bu problemlere karşı tesirli tahliller üretebilecek marifetleri de kazandırıyor. 

Bu bağlamda, Samsung Electronics Türkiye ve UNDP’nin bu ortak teşebbüsü, gençlerin teknoloji alanında uzman bireyler olarak yetişmelerine imkan tanıyarak, hem Türkiye’nin hem de dünyanın geleceğine olumlu katkılarda bulunmayı amaçlıyor.

“Innovation Campus” programı, Türkiye’nin dijital dönüşüm sürecini hızlandırma emeli güderek genç iştirakçilere, Birleşmiş Milletler’e üye ülkelerin 2030 yılına kadar ulaşılmak üzere belirlediği Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne (SKA’lara) hizmet edecek yapay zeka projeleri geliştirme fırsatı sunuyor. Bu Emeller, yoksulluğun sona erdirilmesi, gezegenimizin korunması, eşitsizlik ve adaletsizlikle gayret üzere alanlarda dünyanın karşı karşıya olduğu temel sıkıntılara yönelik tahliller üretmeyi içeriyor. 

Genç bayanlara özel açılacak yeni yapay zeka sınıfının müracaatları devam ediyor 

8 Mart haftasında başlaması planlanan ve toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda şuur yaratmayı amaçlayan yeni yapay zeka sınıfı, genç bayanların gelişimine odaklanıyor. Bu sınıf, kritik düşünme, sorun çözme ve yaratıcı fikirler geliştirme yeteneklerini geliştirmekle kalmayıp, tıpkı vakitte mentorluk takviyesiyle genç bayanların hem ferdî hem de profesyonel gelişimlerine de katkı sağlamayı hedefliyor. 

Programa katılan gençler, eğitimlerini tamamladıktan sonra edindikleri maharetleri pratiğe dökerek, kendi projelerini tasarlayacak ve bu projeleri hayata geçirmeleri için gerekli koçluk dayanağını alacak. Ayrıyeten, programı muvaffakiyetle tamamlayan iştirakçiler, sertifika ile ödüllendirilecek. Yapay zeka sınıfına katılmak isteyen gençler, linkedin.com/company/samsung-turkiye/jobs/ linki üzerinden müracaatta bulunabilir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis