SON DAKİKA
hava
Google News

Filiz Lider Efes Selçuk’u anlattı: Dümenin başındayız..

Efes Selçuk Belediye Lideri Filiz Ceritoğlu Sengel Bir TV’de yayınlanan Kafe Siyaset programında Gazeteci Sercan Avcı’nın konuğu oldu. Efes Selçuk’un marka kent olma sürecinden gelecek beş yıla kadar birçok mevzuya değinen Filiz Lider Efes Selçuk’ta gelecek beş yılın sağlam kent vizyonu çerçevesinde şekilleneceğini söyledi.

Son Güncelleme :

09 Şubat 2024 - 13:12

/ 28 views kez okundu.
Filiz Lider Efes Selçuk’u anlattı: Dümenin başındayız..


Efes Selçuk Belediye Lideri Filiz Ceritoğlu Sengel Bir TV’de yayınlanan Kafe Siyaset programında Gazeteci Sercan Avcı’nın konuğu oldu. Efes Selçuk’un marka kent olma sürecinden gelecek beş yıla kadar birçok mevzuya değinen Filiz Lider Efes Selçuk’ta gelecek beş yılın güçlü kent vizyonu çerçevesinde şekilleneceğini söyledi.

Efes Selçuk ismi altında kentin markalaşması ve tanıtımı basamağında çok yol kat ettiklerini belirten Filiz Lider; “1980’lerde Selçuk Belediye Meclisi kararıyla geçen logoda Efes Selçuk Belediyesi yazıyor. Biz aslında yalnızca o logonun okumasını yaptık.  “Efes Selçuk” markasını oluşturmanın en âlâ yolu Efes ile Selçuk’un bütünlüğünü sağlayabilecek aktiflik ve tertiplerle o kompozisyonu tamamlayabilmekti. Aslında gelen ziyaretçilerin sayısını arttırmak kadar kent iktisadına geri dönebilmesini sağlamak üzere de bir emelimiz vardı. Bugün geldiğimiz noktada yalnızca Efes Selçuk değil, İzmir değil tüm Türkiye “Efes Selçuk’u” içselleştirdi” dedi.

 

HALK İÇİN HALKLA BERABER

Görev müddeti boyunca çalışmalarının gelişen koşullar doğrultusunda “5 Gaye 50 Proje” başlığının ötesinde yer aldığına dikkat çeken Filiz Lider; “Aday adayıyken bir şeyleri yazıyorsunuz ve onları uygulamak istiyorsunuz.  Sonra hiç düşünmediğiniz öteki bir durumla karşı karşıya kalıyorsunuz. Misal, Efeslim Kart Projemiz var. Benim projelerimin içerisinde bu türlü bir şey yoktu ancak bir baktık ki bir şeye gereksinim var. O yüzden yapmış olduğumuz projelerin yanı sıra karşılaştığımız zorluklara karşı ne yaptığımız çok kıymetli.  Pandemi denen bir krizle karşılaştık. Dediğim noktada bir gün halkın ucuz ve emniyetli besine ulaşabilmesi için pandemi periyodunda pazar tezgâhı açıp da soğan satacağım hiç yoktu.  Aslında 5 yıl içerisinde biz halk için halk ile el ele bir kampanya yürüttük” diye konuştu.

 

İYİ Kİ LİDER OLDUN FİLİZ

Sosyal belediyecilik başlığı altında öğrencilere verilen Ulaşım Takviyesi, Eğitimhane Projesi ve Birinci Cep Harçlığı Projesi üzere projelerin geri dönüşlerine değinen Filiz Lider; “İnsana dokunan projeler benim için ayrıyeten değerli. Biliyorsunuz ekonomik krizden en çok etkilenen eğitim almaya çalışan gençler oluyor. Bu manada hayata geçirdiğimiz projelerin geri dönüşlerini aldığımda; “İyi ki lider oldun Filiz, yeterli ki devam ediyorsun diyorum” dedi.

 

 HİÇBİR İCRA EVRAKIMIZ YOK

Beş yıl içerisinde Efes Selçuk Belediyesi’nin mali olarak kazandığı ivme hakkında bilgi veren Filiz Lider; “Hiçbir icra belgemiz yok. Allah’a şükür işçimize hiçbir borcumuz olmadığı üzere emekli olan arkadaşlarımızın ikramiyeleri ve tazminatları da ödendi.  Öteki taraftan Adalet ve Kalkınma Partisi vaktinde esnaflar belediyeye mal vermek istemiyorlardı. Şu anda bütün esnaflarımızla çalışıyoruz. Aslında belediyenin parasını tekrar kente kazandırıyoruz. Şu an pek yeterli bir ekonomik durumumuz var” dedi.

Gelecek periyot için sağlam kent vurgusu yapan Filiz Lider; “Pandemi, ekonomik kriz ve sarsıntı bize kriz belediyeciliğini öğretti. İşte biz bu yüzden “Dayanıklı Kent” konferansını yaptık. Kentlerin pandemi, ekonomik kriz ve zelzele hariç birçok şeye karşı güçlü hale gelmesi lazım. Pandemi ya da ekonomik kriz bize şunu öğretti; “Kentli kendine ve kentlisine sahip çıkarsa, o döngüyü sağlarsa işte o dayanıklılık oluşuyor” dedi.

 

NE YAPACAĞIMIZI BİLİYORUZ

Önümüzdeki periyot için projelerinin hazır olduğunu belirten Filiz Lider; “Bütün kıymetlerimize sahip çıkarak, katlayarak ve bundan sonraki noktada da hiçbir halde o kararlılıktan vazgeçmeyerek bir belediye başkanlığı yapacağız. Şimdiye kadar koruduk, kalkındırdık. Halkın talepleri, kentin sağlam hale gelmesi ve bundan sonraki bütün adımların da evvelden yapmış olduğumuz projeleri sürdürülebilir hale gelmesiyle birlikte çok daha olgun bir formda ne yapacağımızı biliyoruz. Zira dümenin başındayız” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis