SON DAKİKA
hava

HAFTANIN MAÇLARI

Google News

Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün yeni salonunun temeli atıldı

Türkiye’de bayan voleybolunun öncüsü ve şampiyonluk rekortmeni Eczacıbaşı Spor Kulübü, yeni spor salonunun temelini attı.

Son Güncelleme :

13 Şubat 2024 - 22:12

/ 36 views kez okundu.
Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün yeni salonunun temeli atıldı


Türkiye’de bayan voleybolunun öncüsü ve şampiyonluk rekortmeni Eczacıbaşı Spor Kulübü, yeni spor salonunun temelini attı. Eczacıbaşı Topluluğu’nun Kartal’daki toprağı üzerinde inşa edilecek olan yeni salon 4 bin seyirci kapasitesine sahip olacak. Yazgan Mimarlık tarafından projelendirilen ve milletlerarası standartlara sahip olacak yeni salonda üç idman alanı ve ikişer kişilik 10 odalı altyapı konaklama alanının yanı sıra idari ve toplumsal alanlar, fizyoterapi ve fitness kısımları, kafeterya, yemek salonları ve atlet dinlenme kısımları de yer alacak. Toplam inşaat alanı yaklaşık 25 bin metrekare olan proje, ekonomik ve çevresel sürdürülebilirlik prensiplerine uygun olarak inşa edilecek, güç verimliliği ön planda tutulacak ve etrafa hassas materyaller kullanılacak.

Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün 60 yıla yaklaşan mirasını gelecek kuşaklara taşıyacak bir toplumsal yatırımın temelini attıklarını belirten Eczacıbaşı Spor Kulübü Lideri Faruk Eczacıbaşı, “Modern ve en ileri teknoloji ile donatılacak yeni salonumuzda, atletlerimiz en âlâ eğitim ve idman imkanlarına sahip olacaklar. Konforlu oturma alanları ve maçları en güzel açıdan izleme imkânı sunacak yapısıyla voleybol izleyicileri için de farklı bir tecrübe sunacak olan yeni tesisimizin, genç atletlerimizin gelişimi için yeni fırsatlar sunacağına inanıyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YORUM ALANI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

marsbahis