"Cumhuriyetin Yüzleri Eğitim İçin Koşuyor" kampanyasına dayanaklar devam ediyor - Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Trcanlihaber.com
SON DAKİKA
hava
Google News

 “Cumhuriyetin Yüzleri Eğitim İçin Koşuyor” kampanyasına dayanaklar devam ediyor

 15 yıldır yardımseverlik koşularına katılarak binlerce çocuğun nitelikli eğitim dayanağıyla buluşmasını sağlayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 45. İstanbul Maratonu’nda “Cumhuriyetin Yüzleri Eğitim İçin Koşuyor” kampanyasıyla binlerce çocuğu nitelikli eğitim dayanağıyla buluşturmak için bağış topladı.

Son Güncelleme :

18 Kasım 2023 - 11:24

/ 15 views kez okundu.
 “Cumhuriyetin Yüzleri Eğitim İçin Koşuyor” kampanyasına dayanaklar devam ediyor


 “Cumhuriyetin Yüzleri Eğitim İçin Koşuyor” kampanyasına dayanaklar devam ediyor

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

 15 yıldır yardımseverlik koşularına katılarak binlerce çocuğun nitelikli eğitim takviyesiyle buluşmasını sağlayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 45. İstanbul Maratonu’nda “Cumhuriyetin Yüzleri Eğitim İçin Koşuyor” kampanyasıyla binlerce çocuğu nitelikli eğitim dayanağıyla buluşturmak için bağış topladı. 5 Kasım’da gerçekleştirilen maratonda TEGV’li çocuklar için koşan 679 kişi yaklaşık 3 bin çocuğun eğitim sarfiyatlarına dayanak oldu. Kampanyaya bağışlar 20 Kasım’a kadar devam ediyor.

 

“Bir Çocuk Değişir, Türkiye Gelişir” mottosuyla Cumhuriyet unsur ve kıymetlerine sahip, çağdaş kuşakların yetişmesi için Türkiye genelindeki aktiflik noktalarında nitelikli eğitim takviyesi sunan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 5 Kasım Pazar günü düzenlenen 45. İstanbul Maratonu’na katıldı. Dünyanın iki kıta ortasında koşulan tek maratonu olan 45. İstanbul Maratonu’nda TEGV koşucuları, gönüllüleri ve çalışanları daima bir arada adımlarını çocukların geleceğine umut olmak için attı. 

TEGV yardımseverlik koşularındaki 15’inci yılını doldurdu

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına yakışır formda, “Yüzyılın Koşusu” sloganıyla coşkuyla gerçekleştirilen maratonda, TEGV koşucuları “Cumhuriyetin Yüzleri Eğitim İçin Koşuyor” kampanyasıyla adımların çocuklar için attı. Kampanya kapsamında şu ana kadar yaklaşık 3 bin çocuğun bir yıllık eğitim masrafları için bağış toplandı. TEGV’in bu yılki kampanya gayesi ise 4.000 çocuğa ulaşmak. Yardımseverlik koşularındaki 15’inci yılını dolduran TEGV, maratonlar sayesinde yaratılan kaynakla binlerce çocuğun nitelikli eğitim takviyesiyle buluşmasını sağladı.

Kampanyaya 20 Kasım’a kadar bağış yapılabiliyor

679 TEGV koşucusunun güç ve heyecanıyla birleşen adımların düzgünlüğe dönüştüğü kampanyaya dayanaklar 20 Kasım’a kadar devam ediyor. Çocukların hayallerine ve geleceğine dayanak olmak isteyenler 20 Kasım Pazartesi günü saat 23.59’a kadar https://www.tegv.org adresi üzerinden bağış yapabilirler. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Facebook Yorumları
Copyright