SON DAKİKA
hava
Google News

Cennette Mevt 100. Kısmıyla BBC First Ekranlarında

BBC First’ün uzun soluklu hata draması “Cennette Ölüm”, on üçüncü döneminde bir kilometre taşına imza atıyor ve 100. kısmıyla BBC First ekranlarında izleyiciyle buluşuyor.

Son Güncelleme :

08 Şubat 2024 - 15:36

/ 15 views kez okundu.
Cennette Mevt 100. Kısmıyla BBC First Ekranlarında


BBC First’ün uzun soluklu hata draması “Cennette Ölüm”, on üçüncü döneminde bir kilometre taşına imza atıyor ve 100. kısmıyla BBC First ekranlarında izleyiciyle buluşuyor. 

Red Planet Pictures’ın yapımcılığını üstlendiği sevilen cürüm draması Cennette Vefat (Death in Paradise), yesyeni dönemiyle ekranlara geri dönüyor. Bu dönemde da cümbüş ve bir o kadar da zorluklarla dolu ada hayatı, çözülmesi gereken bir ton davayı da beraberinde getiriyor. Ayrıyeten, üretimin yeni dönemi büyük bir ehemmiyet taşıyor. İzleyicilerin heyecanlı olaylara şahit olacağı dönem, serinin 100. kısmıyla başlıyor. Üretimin en uzun soluklu başrolü Dedektif Neville Parker’ı canlandıran Ralf Little, “Bu kilometre taşına ulaşmak benim için çok hoş bir his. Aslında bütün muvaffakiyet üretimde emeği geçen takımımız ve olağan ki sevgili izleyiclerimizin bir ortada çalışmasında yatıyor. Bu üretimde yer alma fırsatım olduğu için kendimi bir piyango kazanmış üzere hissediyorum” sözleriyle heyecanını ve bu kilometre taşının büyük ehemmiyetini lisana getiriyor. 

Dizinin en başından beri anne figürüyle izleyicilerin kalbinde yumuşak bir noktaya dokunan Catherine Bordey’i canlandıran Élizabeth Bourgine, 100. kısma ulaşmış olmaktan hayli gurur duyduğunu söylüyor. Dizinin muvaffakiyetinin sırrını ise “Benim için Cennette Vefat çözmeniz gereken bir oyun üzere. Dizide cinayet var ancak izleyiciyi ürkütecek şiddet ve kan dolu sahneler yok. Buradaki hedef cinayeti kimin nasıl yaptığını çözebilmek aslında. Bütün bunlar bir de çok huzurlu cennet üzere bir ortamda gerçekleşince izleyiciye keyifli bir seyir zevki sunuluyor” tabirleriyle anlatıyor.  

 

100. Kısımla Başlayan Yesyeni Dönemde İzleyiciyi Neler Bekliyor?

Parıltılı deniz ve mavi gökyüzünün kusursuz birleşimi olan kurgusal Karayip Adası Saint Marie’de gizemli cinayetler, akıllara sakinlik veren bulmacalar ve izleyicileri koltuklarının ucunda bırakan olay örgüleri on üçüncü dönemde de devam ediyor. Cennette Ölüm’ün yeni serisi, Komiser Selwyn Patterson’ın elli yıllık polis hizmetini kutladığı sırada gizemli bir suikastçı tarafından vurularak hayatı için uğraş etmek zorunda kalmasıyla başlıyor. Grup ve ada çaresizlik içinde kalırken, herkes Selwyn’in hayatı için telaş ediyor. Dönemin geri kalanında Marlon geleceğiyle yüzleşirken Naomi, Darlene ile ikili randevuya çıkıyor. Bu sırada Catherine eski bir arkadaşının kuşkulu pozisyonuna düşmesiyle kendini bir cinayet davasının içinde buluyor. Ölümcül ve gizemli cinayetlerle dolu Saint Marie’ye yeni ve geri dönen yüzlerle birlikte Neville, şimdiye kadarki en büyük kararıyla yüzleşiyor.  

Bu dönemde ayrıyeten, 2011’deki birinci kısımdan bu yana rolünü yine canlandıran birinci konuk olan The 100 üretiminin sevilen oyuncusu Sean Maguire ve Akademi Mükafatı sahibi Hayley Mills’in de ortalarında bulunduğu bir dizi yetenekli konuk oyuncu yer alıyor.

Dünya çapında 230’dan fazla bölgeye lisanslanan, izleyicileri tarafından çok sevilen ve çoklukla her bölgede kendi kanalında en uygun performans gösteren dizi olduğunu kanıtlayan “Cennette Ölüm” (Death in Paradise), 4 Mart Pazartesi günü saat 20.00’de BBC First kanalında izleyiyle buluşuyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis