SON DAKİKA
hava
Google News

Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi, 6 projeyle TÜBİTAK yarışına katılıyor

Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi, 6 projesiyle, bu yıl 55’incisi düzenlenecek TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’na katılmaya hak kazandı. Bilim Merkezi, müsabakanın İstanbul Avrupa bölge finalinde başarılı olması halinde Türkiye finalinde yarışacak.

Son Güncelleme :

23 Şubat 2024 - 19:00

/ 96 views kez okundu.
Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi, 6 projeyle TÜBİTAK yarışına katılıyor

Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi, 6 projesiyle, bu yıl 55’incisi düzenlenecek TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’na katılmaya hak kazandı. Bilim Merkezi, yarışın İstanbul Avrupa bölge finalinde başarılı olması halinde Türkiye finalinde yarışacak.

Yaptığı çalışmalar ve projeleriylealanında Türkiye’nin önde gelen bilim merkezlerinden biri olmayı başaran Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi, bu yıl da TÜBİTAK müsabakalarında uzunluk gösterecek. Bilim Merkezi, öğretmen ve öğrencileri tarafından geliştirilen 1 Biyoloji, 1 Fizik, 1 Pahalar Eğitimi ve 3 de Kimya olmak üzere toplam 6 projeyle bu yıl 55’incisi düzenlenecek TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’na katılıyor. Bilim Merkezi, yarışın İstanbul Avrupa bölge finalinde başarılı olması halinde Türkiye finalinde yarışacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis