SON DAKİKA
hava
Google News

Bağcılar Belediyesi ile Jeti Oğuz Belediyesi “kardeş şehir” oldu

Kırgızistan’ın Jeti Oğuz (Ögüz) kentinden gelen ve içerisinde Jeti Ögüz Belediye Lideri Ermen Bahavadınov’un da bulunduğu bir heyet Bağcılar Belediyesi’ni ziyaret etti. Belediye binasında incelemelerde bulunan konuklar, daha sonra Bağcılar Belediye Lideri Abdullah Özdemir ile “Kardeş şehir” protokolü imzaladı.

Son Güncelleme :

13 Şubat 2024 - 22:36

/ 36 views kez okundu.
Bağcılar Belediyesi ile Jeti Oğuz Belediyesi “kardeş şehir” oldu


Kırgızistan’ın Jeti Oğuz (Ögüz) kentinden gelen ve içerisinde Jeti Ögüz Belediye Lideri Ermen Bahavadınov’un da bulunduğu bir heyet Bağcılar Belediyesi’ni ziyaret etti. Belediye binasında incelemelerde bulunan konuklar, daha sonra Bağcılar Belediye Lideri Abdullah Özdemir ile

“Kardeş şehir” protokolü imzaladı.

Belediyecilik alanında yaptığı çalışmalarla takdir toplayan Bağcılar Belediyesi, Kırgızistan’ın Jeti Oğuz (Ögüz) kentinin belediye lideri Ermen Bahavadınov ile beraberindeki heyeti ağırladı. Yetkililer tarafından karşılanan konuklar, çalışmaları yerinde görmek ismine belediye binasında incelemelerde bulundular. Daha sonra Bağcılar Belediyesi ile Jeti Oğuz (Ögüz) Belediyesi “kardeş şehir” protokolü imzalandı. Merasime Bağcılar Belediye Lideri Abdullah Özdemir ile Jeti Ögüz Belediye Lideri Ermen Bahavadınov’un da bulunduğu Kırgız heyeti katıldı.

Yurt dışında 25 kardeş belediyemiz bulunuyor

Kardeş kent protokolü eğitim, kültür, sanat, spor ve lokal idare üzere pek çok husustaki iş birliğini içeriyor. Bağcılar Belediyesi olarak yurt dışında 25 belediyeyle kardeş kent olduklarını söyleyen Özdemir, “İki devlet ve iki millet olarak var olan kardeşliğimizi iki kent belediye lideri olarak resmileştirme fırsatına bugün sahip olduk. Bu vesileyle inşallah hem Bağcılar Belediyesi ve Bağcılar’daki vatandaşlarımız ismine hem de Jet Ögüz belediye liderimiz ve oradaki vatandaşlarımız için iyi olmasını temenni ediyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis