SON DAKİKA
hava
Google News

Aydın Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatrosu ”Kadın Oyunları Festivali”ne Konut Sahipliği Yapacak

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin ve Avrupa’nın tek bayan temalı tiyatro şenliği olan ‘Kadın Oyunları Festivali’ne mesken sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Son Güncelleme :

23 Şubat 2024 - 17:24

/ 89 views kez okundu.
Aydın Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatrosu ”Kadın Oyunları Festivali”ne Konut Sahipliği Yapacak


Aydın Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin ve Avrupa’nın tek bayan temalı tiyatro şenliği olan ‘Kadın Oyunları Festivali’ne konut sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Bugüne kadar binlerce tiyatroseveri birbirinden hoş oyunlarla buluşturan Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatrosu, 24-29 Şubat tarihlerinde beş farklı oyunla perde diyecek. Şükran Güngör-Yıldız Kenter Kültür Merkezi ve Tiyatro Salonu’nda sahnelenecek olan oyunların fiyatsız biletleri, Vali Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nden temin edilebilecek.

Festival, 24 Şubat Cumartesi günü William Shakespeare’in Macbeth’inden uyarlanan ‘Şatonun Altında’ oyunuyla saat 20.30’da başlayacak. 26 Şubat Pazartesi günü saat 20.30’da ‘Bir Tatlı Kaşığı Çamur’, 27 Şubat Salı günü saat 20.30’da ‘Ben Rosa Luxemburg’, 28 Şubat Çarşamba günü saat 20.30’da ‘Mutlu Bir Romanın Aşk Hikâyesi’ ve 29 Şubat Perşembe günü saat 20.30’da ‘Disko Topu’ seyircilerle buluşturulacak.

Başkan Çerçioğlu tüm tiyatroseverleri şenliğe davet etti
Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu, tüm bayanları ve tiyatroseverleri şenliğe, birbirinden hoş oyunları izlemeye davet etti. Çerçioğlu, sanata ve sanatkara sahip çıkmaya devam edeceklerinin de altını çizdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

marsbahis